• Головна
  • Вода у криницях Кам'янець-Подільського району сильно забруднена нітратами
15:57, 10 червня 2022 р.

Вода у криницях Кам'янець-Подільського району сильно забруднена нітратами

Фото: PublicDomainPictures

Фото: PublicDomainPictures

Якість питної води має вкрай важливе значення для людського організму, адже вона впливає на всі його фізіологічні та біохімічні процеси. Як мікробне, так і тривале хімічне забруднення питної води може спричинити серйозні захворювання або ж відхилення в стані здоров’я людини.

Лабораторним дослідженням впродовж останніх шести місяців зразків води 88-ми криниць індивідуального та громадського користування сіл Кам’янець-Подільської, Орининської, Староушицької, Слобідсько-Кульчиєвецької територіальних громад встановлене значне нітратне забруднення води 55% цих криниць. Інформує Н. Канарчук, лікар з гігієни дітей та підлітків відділення епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Кам'янець-Подільського районного відділу ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".

Вкрай загрозлива ситуація щодо такого забруднення водисклалася в одній з криниць с. Гораївка по вул. Центральна (де вміст нітратівперевищує норму в 10 разів), в криниці по вул. Дністровській с. Колодіївка (завищення в 7 разів), в окремих криницях: сіл Демшин та Рихта (в 6 разів), с. Субіч, с. Довжок (по вул. Шевченка), с. Оринин (по вулицях Клубна та Січових стрільців), с. Кадиївці (по вул. Лісова та Л. Українки), с. Колибаївка (по вул. Центральній), с. Кам′янка (по вул. Шевченка), в зразках води яких вміст нітратів перевищений в 4-5 разів.

З огляду на те, що ефективних методів видалення нітратів з криничної води на сьогодні практично не існує (так як далеко не кожен фільтр справляється з цією задачею), а кип’ятіння лише підвищує концентрацію наявних нітратів,застерігаємо, що передусім категорично заборонено вживати таку питну воду дітям до 3-х років, особливо немовлятам (як для пиття, так і для приготування на ній дитячих сумішей та страв), так як токсична дія води з високою концентрацією нітратів може спричинити гостре отруєння дитини (так звануводно-нітратну метгемоглобінемію), внаслідок якої у дитини гостро порушуєтьсятранспортування кисню до тканин, що зовніпроявляється посинінням ділянок навколо рота, кінчиків пальців, мочок вух (тривожний "блакитний синдром немовлят"). У дитини з′являється задишка, серцебиття, може спостерігатися блювання, пронос, збільшення слиноутворення.

На жаль, не всіх немовлят з важкою формою гострого нітратного отруєння вдається врятувати.

Чутливі до нітратів і особи похилого віку, хворі на анемію, особи із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем. Через високу канцерогенність та мутагенність, надлишковий вміст нітратів у воді сприяє підвищенню онкологічної захворюваності населення.

Наголошуємо, що зразки води криниць, яку вживають діти до трьох років, досліджуються нами безкоштовно.Про результати досліджень води конкретних криниць зазначених сіл можна дізнатися в амбулаторіях сімейної медициниабо зателефонувавши за номером телефону нашої установи 9-65-73.

Читайте також:"СБУ затримала колишнього мера Кам'янця-Подільського".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Плануєте відпустку цього літа?
проголосувало 87 відвідувачів
Так, відпочивати потрібно навіть у такий непростий час.
19,5%
Ні, буду працювати все літо на благо економіки.
20,7%
Буду працювати і тільки у вихідні можливо буду "вилазити" на відпочинок.
35,6%
Я ще не знаю, бо живу в режимі "емоційних гойдалок".
24,1%
#вода #криниці #дослідження #якість води
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...