• Головна
  • Представники Хмельниччини поділилися досвідом із впровадження відкритого врядування
16:54, 22 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Представники Хмельниччини поділилися досвідом із впровадження відкритого врядування

Фото: АМУ

Фото: АМУ

18 лютого Асоціація міст України у співпраці з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи спільно з Партнерством "Відкритий Уряд" провели регіональний Круглий стіл з питань відкритого врядування та демократії. Захід відувся за участю представників України, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова. Головна мета заходу - ознайомити та залучити органи місцевого самоврядування і громадські організації до міжнародною ініціативою "Партнерство Відкритий Уряд". Захід є продовженням Світового Саміту Партнерства "Відкритий Уряд" (OGP) 2021.

Від України участь у заході взяв Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він розповів про діяльність АМУ і зупинився на досягненнях у напрямку відкритого врядування:

  • напрацюваннях Дорожньої карти зі сприяння та розвитку відкритого урядування та е-урядування на місцевому рівні в Україні;
  • участі у розробці нині діючого плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2021-2022 роках;
  • членстві у Координаційній раді при Кабінеті міністрів України із впровадження ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд";
  • двох засіданнях Платформи діалогу місцевої та центральної влади;
  • онлайн марафоні гарних практик органів місцевого самоврядування України в рамках Міжнародного тижня відкритого врядування.

Також Олександр Слобожан наголосив, що Асоціація міст України має стратегічне бачення розвитку публічних послуг: кожна територіальна громада добре знає, що робить обрана нею місцева влада, кожен член територіальної громади може просто та швидко взаємодіяти з органами місцевого самоврядування через Інтернет або центри надання публічних послуг. Виконавчий директор АМУ зауважив, що чим відкритіша влада, чим більше залучаються мешканці, тим спроможніша територіальна громада, втому числі й фінансово, зазначає пресслужба АМУ.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу над залученням місцевого самоврядування до ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд". І в цьому нам допоможуть три міста, які першими долучилися до OGP local: Хмельницький, Вінниця і Тернопіль. Україна отримала перше та третє місце премії OGP Awards. Маю надію, що такі приклади надихнуть громади долучатися до ініціативи. Сьогодні вже 237 муніципалітетів звернулися до АМУ за роз’ясненнями щодо участі у цьогорічному відборі на OGP local. Переконаний, що залучення місцевого самоврядування та Асоціації міст України до OGP надало позитивної динаміки процесу впровадження відкритого врядування на всіх рівнях", - зазначив Олександр Слобожан.

За участі мерів та представників громадських організацій Вірменії, Грузії, Молдови і України впродовж Круглого столу обговорювались ефективні стратегії партнерства між національним та місцевим рівнями влади у реалізації відкритого врядування. Учасники обговорили спільні ідеї для подальшої співпраці та оновлення політики відкритості у своїх громадах.

Заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук та голова ГО "Хмельницька ініціатива" Олег Черненко розповіли про досвід Хмельницької міської ради у відборі до OGP local, та про перемогу у OGP Awards.

Читайте також: "Наслідки COVID-19 (варіант ОМІКРОН)? Що робити?".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, місто змінюється на краще.
61,9%
Ні, місто занепало.
28,0%
Не визначився/лася, як на мене, ні краще, ні гірше.
10,1%
#АМУ #Асоціація міст України #громади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...