"Знайомі незнайомці"
09:58, 20 лютого 2022 р.
Тетяна Кльова: душа української колористики
"Знайомі незнайомці"
На фото Тетяна Кльова. Фото: із особистого архіву Тетяни
Наше місто – краєвид творчих особистостей, котрі відтворюють власні почуття з нотками місцевості, де народилися і проживають.
Тетяна Кльова народилася у Кам'янці-Подільському - художник-дизайнер оригінальних авторських сумок. Є активним учасником творчих проєктів та виставок, її роботи містяться у приватних колекціях України та закордоном. Усі свої роботи Тетяна створює у затишній, приватній майстерні.
- Створивши безліч оригінальних виробів, чи пам'ятаєте свою першу роботу? Можливо, ви її комусь присвятили?
- Мої роботи пройшли шлях еволюції: від простих ідей до зростальної складності, тому не можу пригадати, яка саме була першою. До того ж ніколи нікому я їх не присвячувала. Проте минулого літа підготувала значний проєкт спеціально для платформи "Kickstarter", а саме Борису Негоді – це мій вчитель, видатний художник, геній сучасності.
- Що стало поштовхом відтворювати народну тематику?
- Усі речі мають сучасний дизайн та модернову функціональність. Легко вписуються та поєднуються з сьогоднішнім гардеробом жінки. Я використовую багато світової символіки, котра не має відношення до певного регіону - як сонце, небо, дерево життя чи цвітіння. Солярні знаки успадкувалися досвідом, що несуть красу та жіночність!
- Розкажіть детальніше про ваші колекції.
- Я рідко створюю колекції. Зазвичай серії, що мають між собою спільну тему (кольорову, текстурну та часто прив’язку до сезону, який обов'язково надихає та передає стан атмосфери). В такі серії часто входить 3-4 роботи. І навіть працюючи суто з ними, я намагаюся перемкнутися на щось інше. Такий собі творчий switch: відійти від процесу, щоб пізніше повернутися зі свіжим поглядом для завершення. Хоча, деякі роботи з’являються на одному подиху, що теж можливе!
- Чи не було бажання змінити концепцію сумочок?
- Дуже влучне та актуальне запитання. Для себе я давно роблю одяг, домашній текстиль, декор. Мені цікаво працювати з реставрацією старовинного одягу, речей побуту, адже вони мають власну, неймовірну історію. Під час такої роботи накопичується неабиякий обсяг інформації, доповнюючи мою основну діяльність. Назвемо це одним із моїх хобі. Хоча ідей дуже багато і я навіть не можу уявити куди вони можуть привести.
- Натхнення – звідки ви його черпаєте? Творчі особистості мають власні секрети.
- Ідеї з’являються тільки тоді, коли людина є в гармонії з собою. Це така собі самодисципліна. Важко сказати, що до мене приходять ідеї, чи навпаки. Є момент, коли я приходжу у майстерню і просто працюю. В той час усе зупиняється. Є я і процес - більше нічого. Якщо не віддамся роботі, я не отримаю успішного результату. Якщо не налагоджу дисципліну, не отримаю "творчого дзену". Колись мій учитель сказав: "Знаєш чим відрізняється аматор від професіонала! Аматор сидить і чекає натхнення, тоді як професіонал іде і працює!". Місто та люди мене надихають.
- Як хобі переросло у професію? Ваші перші виставки.
- До своєї діяльності я одразу віднеслася як до професії. Коли у 2011 році я створила свою першу персональну виставку, паралельно захищала дипломну роботу з досить складної серії "Птахи України", після чого отримала мистецьку освіту. Того літа я чітко зрозуміла, що буду працювати за цим напрямком, зайнявшись пошуками місця для своєї майстерні. За декілька років було проведено три персональні виставки та дві участі у міжнародних фестивалях. Зараз складно уявити той темп та амбіції з якими я працювала.
- Декілька порад від майстра шиття – Тетяни Кльової.
- Я рідко даю поради, але є такі загальні правила успіху, незалежно у якій ви професії. Справа, яку обираєте – маєте горіти нею! Потрібно працювати до одержимості!
Олена Ясінська
Читайте також:"Режисер Андрій Заєць: про хоббі, що принесло успіхи в кіноіндустрії".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи задоволені Ви роботою міського голови Михайла Посітка?
проголосувало 168 відвідувачів
Так, місто змінюється на краще.
61,9%
Ні, місто занепало.
28,0%
Не визначився/лася, як на мене, ні краще, ні гірше.
10,1%
Спецтема
Останні новини
10:14
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
19:57
28 листопада
18:32
27 листопада
Оголошення
13:30, 1 грудня
09:31, 29 листопада
7
13:25, 1 грудня
18:24, 23 листопада
9
live comments feed...
Коментарі