15:34, 29 січня 2022 р.
Підсумки ринку праці 2021: середня заробітна плата та найбільш затребуванні фахівці
Фото: "Firmbee"
Роботодавцям довелось навчитись працювати в умовах карантинних обмежень, а громадяни почали активніше шукати роботу. Загалом 2021 рік можна назвати періодом адаптації українського ринку праці до нових умов.
Середня заробітна плата
За даними Державної служби зайнятості України, середній розмір місячної заробітної плати штатних працівників у листопаді 2021 року становив – 14,3 тис. грн.
Щодо Хмельницької області, то, за даними Державної служби статистики України, середня місячна зарплата у листопаді становила – 12,5 тис. грн.
За цим показником область знаходиться на 11 місці серед усіх регіонів України без урахування тимчасово окупованих територій (Криму, Севастополя, частини Донбасу).
У трійку лідерів входять м. Київ (21,1 тис. грн), Донецька (14,8 тис. грн) та Київська області (14,8 тис. грн).
Серед видів економічної діяльності, найвищою заробітна плата була в авіаційному транспорті (31 тис. грн), у сфері інформації та телекомунікацій (27 тис. грн), у фінансовій та страховій діяльності (23 тис. грн), у держаному управлінні та обороні (20 тис. грн), у професійній, науковій та технічній діяльності (19 тис. грн). Найнижчою – у поштовій та кур’єрській діяльності (8 тис. грн) та у тимчасовому розміщенні й організації харчування (9 тис. грн).
За видами промислової діяльності найвища заробітна плата пропонувалася у виробництві основних фармацевтичних продуктів і препаратів (26 тис. грн), у добувній промисловості (19 тис. грн), у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (19 тис. грн), у виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення (17 тис. грн), у металургійному виробництві (16 тис. грн), а найнижчою – у текстильному виробництві, виробництві одягу, виробів зі шкіри та інших матеріалів (9 тис. грн). У середньому по промисловості заробітна плата становила 15 тис. грн.
Згідно з даними сайту "OLX Робота", найвищу середню зарплату працедавці пропонували далекобійникам – 60,5 тис. грн. Проте більшість високооплачуваних робітничих вакансій у 2021 році була зосереджена у категорії "Будівництво", де середня пропонована заробітна плата становила 18,2 тис. грн. Найнижчу зарплату пропонували у галузі "Охорона/безпека" (9,8 тис. грн) та "Сервіс і побут" (9 тис. грн).
Найбільш затребуванні фахівці: кого шукали працедавці у 2021 році
Найбільша кількість вакансій у 2021 році, за даними Державної служби зайнятості України, відкривалася для спеціалістів у сферах переробної промисловості (20,3%), торгівлі та ремонту транспортних засобів (15%). Найменша – у сферах водопостачання (2,5%) і професійної, наукової та технічної діяльності (2,6%).
Якщо говорити про сайти з працевлаштування, то ситуація виглядає по-іншому.
Так, найбільш затребуваними фахівцями, тобто тими, кого частіше шукали працедавці, в 2021 році, за версією сайту "OLX Робота", були продавці, водії та вантажники.
Минулого року роботодавці найактивніше шукали працівників у сфері роздрібної торгівлі, продажах та закупівель – 27% пропозицій від усіх оголошень за рік. У регіонах країни у топі розташувалася позиція продавця – понад 30 тис. вакансій, що втричі більше, ніж минулого року. В середньому таким фахівцям пропонували зарплату в 10 тис. грн.
На другому місці за кількістю оголошень опинилася категорія "Транспорт/логістика" – 18% від усіх пропозицій за рік. Тут серед найпопулярніших спеціалістів були водії з середньою заробітною платою у 19,6 тис. грн і вантажники – 11,2 тис. грн.
До десятки найпопулярніших спеціалістів за кількістю розміщених вакансій також входять кухарі, різнороби, охоронці, помічники/підсобники, адміністратори, швачки та прибиральники (перелік поданий по мірі спадання).
Судячи з даних сайту "Robota.ua", 34% розміщених вакансій відповідають сфері роздрібної торгівлі, 22% - промисловості та виробництві, 17% - гуртовій торгівлі/дистрибуції/імпорту-експорту, 14% - IT та 12% - держаному сектору.
На сайті "grs.ua" найбільша кількість вакансій у 2021 році відкривалася для спеціалістів у сферах продаж (26%), ІТ, банківська сфера, маркетингу, реклами та PR, а також у транспортній галузі та логістиці.
Узагальнюючи інформацію з усіх вищезазначених джерел, можна зробити висновок, що найчастіше працедавці шукали спеціалістів у сфері торгівлі.
Яку ж роботу шукали українці
У категорії "OLX Робота" користувачі переважно відгукувалися на оголошення у сфері "Початок кар’єри/студенти". До речі, саме в цій галузі 55% оголошень передбачали віддалений формат роботи. Також люди часто відповідали на оголошення у сфері "Краса/фітнес/спорт".
10 найпопулярніших професій за кількістю відгуків на одне оголошення:
- масажист – 56 відгуків;
- контент-менеджер – 54 відгуки;
- копірайтер – 47 відгуків;
- набір тексту – 37,6 відгуків;
- розклейник – 32,5 відгуків;
- консьєрж – 28 відгуків;
- покоївка – 27 відгуків;
- промоутер – 26 відгуків;
- комплектувальник – 25 відгуків;
- водій таксі – 24 відгуки.
Зміни ринку праці в умовах пандемії
Карантин і необхідність вакцинації не знизили попиту на ринку праці минулого року. Висока активність спостерігалася у тих галузях, де працівники підлягають обов’язковому щепленню, наприклад, продавці або адміністративний персонал. Водночас роботодавці адаптуються до нових змін. Дедалі більше з них готові проводити онлайн-співбесіди з кандидатами та брати працівників на віддалену роботу. Найбільше онлайн-співбесід пропонували у категоріях "Початок кар’єри/студенти" – 43%, а найменше — у "Охорона/безпека" (6,5%) та "Виробництво/енергетика" (7%). Також саме для початківців пропонували найбільше вакансій з віддаленою роботою – 55% від усіх пропозицій, – поділилася Марія Абдулліна, керівниця напрямку "OLX Робота".
Зазначимо, що на вакансії з можливістю онлайн-співбесіди та віддаленої роботи відгукується все більше охочих.
Маріна Мельник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Політична криза у Кам'янці-Подільському.
проголосували 484 відвідувачів
Розпустити міську раду.
64,5%
Висловити недовіру міському голові та достроково припинити його повноваження.
13,8%
Переобрати усіх: і мера, і міських депутатів.
14,7%
Мене все влаштовує, нікого переобирати не потрібно.
4,8%
Я не цікавлюсь політикою.
2,3%
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
Вчора
19:57
28 листопада
18:32
27 листопада
18:24
27 листопада
18:18
27 листопада
ТОП новини
Оголошення
19:32, 21 листопада
14:51, 27 листопада
13:00, 26 листопада
12:26, 28 листопада
19:32, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі