• Головна
  • Кам'янецький лікар-епідеміолог підсумував роботу за рік в умовах ковіду
21:04, 22 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Кам'янецький лікар-епідеміолог підсумував роботу за рік в умовах ковіду

Фото: "Медицина Кам'янець"

Фото: "Медицина Кам'янець"

З квітня 2020-го року в Кам'янці запрацювали мобільні бригади та пункти із збору біоматеріалу для ПЛР-тестування на коронавірус.

У КНП "Лікувальний діагностично-консультативний центр" на площах по вул. І. Франка, 30 створено найбільш потужний пункт відбору проб у кам’янчан, повідомляє "Медицина Кам'янця".

Відповідальний за роботу пункту і мобільної бригади, лікар-епідеміолог Олексій Процков підбив підсумки роботи за рік та радить, як краще підготуватись до здавання ПЛР-тесту.

- Олексію Олександровичу, що говорить статистика?

- За цей час у Центрі відібрано близько 8000 проб. В останні місяці ми нараховували до 2000 відборів щомісячно. Хочу підкреслити, що держава відшкодовує нашому медичному закладу лише 300 відборів проб на місяць. Решту фінансують поліклініка, міська влада та надають посильну допомогу меценати, за що їм вдячні.

- Де проводять дослідження відібраних тестів?

- Ми лише відбираємо проби, а саме дослідження здійснюється у Хмельницькому. На сьогодні вірусологічна лабораторія Хмельницького обласного лабораторного центру має потужність 1500 проб в день, опрацьовує проби та видає результати в межах 24 годин. Місто витрачає грошові ресурси на транспортуванні зразків. Вважаю, що об’єднаній територіальній громаді необхідна своя ПЛР-діагностика не тільки для економії коштів на доставці проб на COVID-19, а й для ідентифікації збудників десятків інших захворювань.

- Містяни зазначають, що на пункті здачі деколи утворюються черги. Чому?

- Формування списків пацієнтів для тестування на COVID-19 здійснюється напередодні за направленнями сімейних лікарів. Пацієнтів розбивають за часом на декілька груп (хвиль відвідування). У будні дні це - 10:00; 10:15; 10:30 та після технологічної перерви о 12:00; 12:15; 12:30. Поява пацієнтів у не визначений для них час та збільшення у рази кількості людей призводить до тимчасового скупчення. Працівники на місці постійно проводять роз’яснювальну роботу щодо взаємоповаги, дотримання соціальної дистанції у черзі, обов’язкове носіння масок.

Завдяки конструктивній співпраці з колегами міського Центру ПМСД, у нас люди не чекають декілька днів щоб отримати направлення і здати тест, як у інших містах України. На якісно новому рівні відбувається облік забору матеріалу та подається щоденна звітність. До такого ритму роботи ми прийшли не одразу, але це є нашим позитивним досвідом.

- Люди запитують, чи потрібно якось готуватись до здачі ПЛР-тесту?

- Здавати ПЛР-тест найкраще натще. Не рекомендується за 6 годин до здачі тесту вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки, використовувати препарати для розсмоктування. За 4 години до здачі тесту не рекомендується жувати гумку, цукерки, чистити зуби, полоскати рот, горло, їсти, пити, палити.

Наприкінці розмови, хочу висловити деякі власні думки. Епідемія винесла на поверхню давні проблеми, що пов’язані з хронічним недофінансуванням галузі і не тільки. Тому лікарям різних ланок необхідно поновлювати міжвідомчі детальні розбори спірних питань; спілкуватись щодо маршрутів пацієнтів, діагностики та лікування віддалених наслідків перенесеної коронавірусної хвороби ,щодо проблеми антибіотикорезистентності і так далі.

Читайте також: "На Кам'янеччині відбулося відкриття сучасного відділення пошти".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Дуже гарно, неочікував(ла), що буде так атмосферно.
23,9%
Мені не сподобалось.
14,1%
Непогано, але в парку Героїв Євромайдану було краще.
54,9%
Встановлення ялинки у Старому місті було найкращим.
5,6%
Мені байдуже.
1,4%
#мобільні бригади #пункти збору #біоматеріал #ПЛР-тестування #коронавірус #лікувальний діагностично-консультативний центр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...