• Головна
  • Балістичні бронеплити: класи захисту, матеріали та вибір оптимального рішення
Новини компаній
17:00, 24 квітня

Балістичні бронеплити: класи захисту, матеріали та вибір оптимального рішення

Новини компаній

Сучасна військова амуніція обов'язково має містити бронеплити. Плити для бронежилета розміщуються на тулубі та закривають від уражень летальну зону: серце, легені, частково печінку та шлунок. Для їх виготовлення використовують кераміку, надвисокомолекулярний поліетилен та сталь. Залежно від матеріалу змінюється клас захисту бронеплит по ДСТУ та NIJ — міжнародному стандарту. Якщо вам потрібна балістична плита, важливо зрозуміти відмінності кожного варіанту та визначити, від яких саме загроз може захистити така амуніція.

Види захисних бронеплит за типом матеріалу

Балістичні бронеплити: класи захисту, матеріали та вибір оптимального рішення, фото-1

Технологічний підхід до виготовлення плит для плитоноски потребує вирішення одразу декількох задач. Важливо використати такий матеріал, який буде достатньо міцним, аби не дати кулі потрапити в тіло. Враховуючи сильну кінетичну енергію уражального елемента, постає ще одна задача — запобігти заперешкодній травмі. Це ушкодження, що виникає внаслідок деформації броні в напрямку тіла від сильного удару.

Від того, за яким стандартом виготовляються плити, залежатиме розмір припустимої заперешкодної деформації. Наприклад, за NIJ дозволений вигин — 40 мм, тоді як за ДСТУ — не більше 25. Тож, якщо ви купуєте амуніцію у іноземних виробників, Ви повинні розуміти, що їх характеристики можуть не співпадати з характеристиками броні, виготовленої в Україні.

  • Сталеві бронеплити — класичний, але вже трохи застарілий варіант бронезахисту. Серед мінусів — велика вага та рикошет.
  • Керамічні плити — міцні, суттєво легші за сталевІ, але крихкіші. Утім такі плити мають меншу заперешкодну деформацію завдяки кращому розсіюванню енергії удару та додатковоому демпферному шару.
  • Плити з надвисокомолекулярного поліетилену — мають мінімальну вагу та здатні зупинити уламки, а також не тонуть. Серед недоліків можна виділити нездатність плит протидіяти бронебійним кулям.

Обирати амуніції варто орієнтуючись перш за все на ваші задачі, зокрема й при виборі матеріалу, класу захисту. Окрім того, обовʼязково зважайте на розмір плит: як і одяг, броня має бути підібрана під ваші заміри, аби забезпечити належний захист.

Якщо вам потрібна професійна допомога у пошуку броньованого захисту, зверніть увагу на пропозицію компанії «Українська Броня». Вітчизняний виробник пропонує бронеплити, які пройшли випробування та мають різні рівні захисту. Тут можна проконсультуватися з фахівцями щодо характеристик виробів, отримати комплексну допомогу при підборі та оформленні замовлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...