10:20, 17 грудня 2020 р.
Психолог проєкту "Норвегія-Україна" про особливості роботи з військовослужбовцями
На фото: психолог Євген Степанов. Фото: Дмитро Романець
Проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" націлений не лише на професійну, а й на соціально-психологічну адаптацію військовослужбовців. З учасниками проєкту цим займається практичний психолог Євген Степанов. З ним ми поспілкуємося про важливість соціальної та психологічної адаптації та яким чином вона реалізується.
У Кам’янці-Подільському проєкт реалізовується "Міжнародним фондом соціальної адаптації" (президент фонду Володимир Рубцов). спільно з Подільським державним аграрно-технічним університетом, (ректор Володимир Іванишин) та Благодійним фондом "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" (директор фонду Роман Браеску-Семенишин). Фінансова підтримка проєкту здійснюється Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.
- З якими соціальними і психологічним проблемами стикаються військовослужбовці і члени їх сімей?
- Психологічна адаптація є головною ланкою в житті людини, що потребую постійного вдосконалення та самореалізації, проблеми з якими зіштовхуються є різного характеру, від не вміння переключення з військового життя на цивільне, що супроводжується не в прийнятті себе в соціумі, невпевненості в сьогоднішньому дні, замкнутість в собі ,прояви не контрольованої агресія в суспільстві, затримка особистісного та професіонального розвитку, що призводить до деградації особистості, що найчастіше проявляється під впливом вживання алкоголю та інших стимуляторів від цього виникають сімейні сварки, сімейне насилля, руйнація сімей, до суїцидальної поведінки що найчастіше призводить до летальних випадків.
- Як їх вирішувати?
- Вирішення проблем знаходяться в самій людині, в бажанні вдосконалюватись, сприйнятті себе , віри в себе та в оточуюче середовище, в праці над своїми внутрішніми та зовнішніми станами, від яких залежить покращення якості життя та психічного здоров’я, що є невід’ємною частиною соціальної адаптації колишнього військовослужбовця, це все плідна праця над собою, психолог вказує напрям та супроводжує на шляху самовдосконалення, надає інструмент та виробляє навички для якісної роботи над внутрішніми та зовнішніми станами людини. Все залежить від бажання та спрямування.
- Наскільки важливою є соціально-психологічна адаптація?
- Соціальна адаптація є основою життєдіяльності людини, вміння швидко адаптуватися позбавляє від багатьох соціальних проблем, виникнення небажаних стресів, психологічних проблем, що найчастіше впливає на фізичний стан та здоров’я.
- З огляду на твій досвід психолога, скільки приблизно потрібно часу, щоб колишній військовослужбовець повноцінно інтегрувався в соціум?
- Час не визначений терміном, так як рівень переживання травматичних стресів та вихід з цих станів в кожного індивідуальний і має різного характеру прояви, що впливають на оточуюче середовище та на подальший розвиток, а також рівень адаптації та мотивації, колишнього військового має невід’ємну частину в особистісному та професіональному зростанні, тому час дляповноцінної інтеграції невизначений, все залежить від індивідуальності і бажання особистості та в якому психологічному стані перебуваєв даний час.
- Яким чином здійснюється соціально-психологічна адаптація військовослужбовців у рамках проєкту "Норвегія-Україна"?
- Шляхом надання інформації, тренінгової роботи та індивідуальної консультації.
- Які методики (практики) застосовуються з учасниками проєкту?
- Проєкційні методи, практики переносу ,методи психосинтезу, діагностичний матеріал на стресостійкість, що проявляє наявність чи відсутність травматичних психосоматичних розладів, а також методи діагностики адаптації та мотивації.
- Яким чином вони мають вплинути на учасників проєкту? Як ці методики їм допоможуть?
- Дані методи дозволяють учасникам побачити свій рівень мотивації і адаптації, навчитися розуміти себе та свої внутрішні та зовнішні стани, як вони вливають на їх життя та як цим працювати, розуміти як впливають стреси на психологічне здоров’я що супроводжується психосоматичними розладами.
- Ти продовжуватимеш працювати з учасниками проєкту і після його закінчення. В якому форматі це відбуватиметься? Скільки триватиме?
Все залежить від динаміки процесу, на даний час працюю з сімейною парою на індивідуальних консультаціях.
Читайте також:"ТОВ "Хмельницькгаз Збут" не підвищуватиме ціну газу в грудні".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:23, 10 січня
11:53, 13 січня
00:00, 1 січня
11:49, 13 січня
16:23, 9 січня
live comments feed...
Коментарі