16:41, 25 липня 2017 р.
По всьому світу нашого цвіту: ресурси для пошуку рідних
Ви давно мріяли зробити родинне дерево, але вам не вистачає інформації про ваших рідних? А якщо ваш далекий предок - відомий письменник чи художник, а ви і не здогадувалися. Пропонуємо вам сайти, які допоможуть з вирішенням цього питання.
Онлайн-база даних мешканців України, які народилися в період між 1650-1920 рр. Станом на 4 квітня 2017 року база налічує 2302000 осіб, у перспективі – 3 мільйони. На сайті розміщені не лише імена та прізвища людей, але й місце їхнє проживання. Запустили у травні 2017 року.
Український генеалогічний портал
Сайт дозволяє знайти людину за прізвищем: можна вводити як латинськими літерами, так і кирилицею. Також є можливість дізнатися, чи твій родич змінював прізвище, був у шлюбі, знайти інформацію про його дітей.
Історико-генеалогічна база даних. Перевага сайту– територіальний покажчик за сучасним адміністративним поділом України. Також подано значення прізвищ та імен, розміщені генеалогічні документи й ще багато цікавого.
«Національний банк даних жертв політичних репресій радянської доби в Україні»
Інтернет-проект, реалізований Інститутом історії України, СБУ, Українським інститутом національної пам’яті, товариством «Меморіал» і Національною спілкою краєзнавців України. Тут можна знайти родичів за допомогою різноманітних вибірок: за алфавітом, місцем народження чи проживання. Також доступний розширений пошук: підходить, якщо ти точно знаєш ім’я, прізвище й дату народження.
Томи Книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933років в Україні
Інформація зручно розсортована за областями: до кожної з них подані окремі книги в PDF-форматі. Можна знайти не лише списки та кількість жертв із кожного села, але й свідчення очевидців і фото.
Жертвы политического террора в СССР
Основою списку стало четверте видання однойменного диску. На ресурсі варто шукати родичів, які походять з Криму та Росії (Сахалінська, Новосибірська, Свердловська області, Краснодарський край, Республіка Північна Осетія– Аланія) або проживали там.
Якщо родичів нагороджували під час Великої Вітчизняної війни, їх можна знайти на цьому сайті. Потрібно ввести ім’я та прізвище, щоб дізнатися місце та рік народження людини, а також побачити відскановану копію документа про нагороду та підставу для вручення.
Якщо, наприклад, ваш дідусь пішов на війну, а далі слід загубився, тут можна знайти місце його загибелі. База містить приблизно 17 мільйонів цифрових копій документів про втрати та 20 мільйонів – про смерть конкретних солдатів. Щоб знайти родича, достатньо ввести прізвище, і ти дізнаєшся не лише причину та дату вибуття із військової частини, але й її розташування.
Де шукати родичів, якщо вони емігрували
Cайт пропонує безкоштовний доступ до бази даних, де зібрано інформацію про 11 мільйонів емігрантів у період між 1820-1892 рр. Щоб розпочати пошук, варто знати не лише ім’я та прізвище людини, але й професію, а також назву корабля та порт, з якого він вирушав.
Тут можна знайти списки людей, які емігрували до США – приблизно 530 тисяч осіб. Є інформація про представників різних національностей: українці, росіяни, поляки, литовці, вірмени.
The Statue of Liberty & Ellis Island
Сайт Музею Свободи, де зібрані дані про емігрантів до Нью-Йорку. Зручно шукати за прізвищем.
Ви знайшли потрібну інформацію. Як створити власне генеалогічне дерево?
Тут можна не лише візуалізувати знайдену інформацію, але й здійснити додатковий пошук (ресурс має власну базу даних). А після створення дерева сайт автоматично підшуковуватиме нові дані, щоб його доповнювати.
Багатомовне генеалогічне дерево, у якому кожен може вільно створити власне, або ж змінити чи доповнити запис про будь-яку сім’ю чи людину. Щоб розпочати, потрібно зареєструватися.
Програма допоможе вести родинну картотеку: вона виглядатиме як таблиця з різноманітними даними (сімейні зв’язки, біографія). Також до кожної картки можна прикріплювати фото. Назва папки генерується автоматично, але її можна перейменувати. При створенні нової картки на жорсткому диску комп’ютера з’являється аналогічна папка.
Сподіваємося, ми надихнули вас дослідити власний рід. Нумо розпитувати батьків про далеких родичів!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
Вчора
09:00
24 грудня
14:45
23 грудня
Оголошення
09:55, 18 грудня
21
14:29, 16 грудня
37
23:16, 18 грудня
12:44, 16 грудня
22
10:22, 19 грудня
live comments feed...
Коментарі