• Головна
  • Зростання цін: динаміка змін вартості продуктів у Хмельницькій області
12:31, 7 березня

Зростання цін: динаміка змін вартості продуктів у Хмельницькій області

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Інфляція - це процес зростання загального рівня цін на товари й послуги в економіці протягом певного періоду часу. Вона зменшує покупну спроможність грошей, оскільки за ті ж самі кошти можна придбати менше товарів і послуг.

Найбільший вплив на інфляцію має війна. Держава змушена вкладати значні ресурси у фінансування військових операцій, це призводить до збільшення грошової маси в обігу, що спричиняє інфляцію. Війна призводить до руйнування інфраструктури, виробничих об'єктів і транспортних засобів. Це збільшує витрати на відновлення та будівництво, що також впливає на ціни. Воєнний конфлікт призводить до зменшення виробництва та постачання товарів і послуг. Це створює нестабільність на ринках і підняти ціни через дефіцит товарів. Причина подорожчання — не лише війна в Україні, а й характерний сезонний фактор. Весною запаси зібраної восени продукції починають закінчуватися, і ціна поступово йде вверх.

Від початку повномасштабної війни в Україні змінилися ціни на низку харчів, зокрема, подорожчали продукти й у Хмельницькій області.

За перший рік війни найбільше зросли ціни на яйця, фрукти та овочі, причиною цього були втрати птахівницьких господарств, а також аграріїв півдня України через війну. Найбільші ціни припали саме на весну, перші місяці війни, далі ціни пішли на спад. З 2022 року по 2024 ціни відповідно зросли на 1,2-1,5%.

На споживчому ринку Хмельницької області у грудні 2023 року ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше додали в ціні овочі – 13,2%. У межах 6,6–2,2% підвищились ціни на маргарин, м'ясо птиці, рибу та продукти з риби, масло, кондитерські вироби з борошна, на 1,3–0,3% – на кондитерські вироби з цукру, сири, цукор, молоко, безалкогольні напої, фрукти. Водночас на 7,6–0,4% знизились ціни на сало, продукти перероблення зернових, рис, яловичину, свинину, яйця, соняшникову олію, кисломолочну продукцію.

Споживчі ціни Хмельницькій області у січні 2024 року в цілому не зазнали змін у порівнянні з груднем 2023 року, зросли тільки на 0,4%. Найбільше подорожчали овочі та яловичина – на 11,4% та 7,1% відповідно. У межах 2,2–0,3% підвищились ціни на фрукти, олію соняшникову, рибу та продукти з риби, масло, кисломолочну продукцію, маргарин, сири, безалкогольні напої, макаронні вироби, молоко, кондитерські вироби з цукру. Водночас на 4,7–0,1% знизились ціни на яйця, свинину, рис, цукор, м'ясо птиці, продукти перероблення зернових, хліб, кондитерські вироби з борошна.

Такі фактори як стрімке зростання курсу долара та євро, подорожчання пального та ріст цін на енергоносії, подорожчання кормів та підвищений попит на продукти першої потреби також мають великий вплив на збільшення цін.

Загалом інфляція в період війни може бути однією з наслідків економічних труднощів та фінансових витрат, пов'язаних з військовим конфліктом. Однак конкретний вплив буде залежати від багатьох чинників, і кожна ситуація може мати свої унікальні особливості.

Агрополітики вважають, що 2024 року ціни на основні продукти в Україні залишаться стабільними, але лише українського виробництва.

Софія Дякова

Читайте також: "Над Хмельниччиною збито шість "шахедів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосувало 697 відвідувачів
Розвиток.
30,8%
Застій.
33,6%
Важко відповісти.
35,6%
#харчі #ціни #інфляція #війна #споживач #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...