19:33, 14 лютого
Громади хочуть легалізувати допомогу Збройним силам України
Зображення: АМУ
Органи місцевого самоврядування з 24 лютого 2022 року максимально допомагають військовим підрозділам. З того часу Верховна Рада України ухвалила понад 800 законів, спрямованих на боротьбу з агресором, на вирішення внутрішніх проблем, викликаних воєнними діями, в різних сферах. Але громади досі не можуть повноцінно допомагати війську.
На цьому наголосили в Асоціації міст України. Зазначили, що до цього часу в Бюджетному кодексі України відсутні положення, які б прямо дозволили здійснювати видатки з місцевих бюджетів на заходи, спрямовані на посилення обороноздатності і безпеки держави: закупівлю товарів, робіт і послуг в інтересах військових частин Збройних сил України, інших військових формувань.
Не надано право громадам здійснювати видатки для реалізації місцевих програм посилення обороноздатності і безпеки держави здійснювати шляхом надання міжбюджетних трансфертів. Не створено умов для реалізації повноважень місцевого самоврядування через виконкоми тимчасово окупованих громад, - пояснюють в АМУ.
Через відсутність таких норм в Бюджетному кодексі України купівля муніципалітетами допомоги військовим підрозділам, надання їм допомоги в різній формі, призводить до реєстрації кримінальних проваджень щодо працівників і посадовців органів місцевого самоврядування, що паралізує роботу в громаді та зменшує допомогу військовим.
Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, зареєстрував на сайті Верховної Ради України петицію про термінове прийняття законопроєкту №9560-1.
Вона спрямована на надання органам місцевого самоврядування прямого права здійснювати виплати з місцевих бюджетів для допомоги Об’єднаним силам Збройних сил України й передбачає внесення до Порядку денного ХІ сесії, в порядок денний лютого 2024 року проєкту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування з місцевих бюджетів заходів, спрямованих на посилення обороноздатності і безпеки держави" та підтримку голосування за нього за основу і в цілому.
Цей законопроєкт терміново потрібен для посилення обороноздатності та єднання України, - наголосили в АМУ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосувало 697 відвідувачів
Розвиток.
30,8%
Застій.
33,6%
Важко відповісти.
35,6%
Останні новини
17:30
19 листопада
16:41
19 листопада
14:23
19 листопада
13:03
19 листопада
ТОП новини
Оголошення
09:57, 18 листопада
19:32, Вчора
09:57, 18 листопада
16:14, 12 листопада
09:57, 18 листопада
live comments feed...
Коментарі