• Головна
  • У Гуківській громаді своїх захисників не забувають
23:57, 6 червня 2023 р.

У Гуківській громаді своїх захисників не забувають

Фото: АМУ

Фото: АМУ

З початком війни кожен регіон України працює на фронт. Винятком не стали й населені пункти Гуківської сільської громади, що на Кам’янеччині. Люди матеріально допомагають армії, надають продукти харчування, вступають у ряди ЗСУ.

Голова Гуківської сільської ради, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області, Петро Ільницький розповідає, що жителі регулярно відправляли авто з продовольством для усіх, хто потребує допомоги у зоні бойових дій, інформує пресслужба АМУ.

Петро Ільницький, Фото: АМУ

Петро Ільницький, Фото: АМУ

Якщо селом їхав автомобіль за допомогою, то люди, за можливості, в кожну машину хоч банку сала клали, а, по факту, завантажували "на повну". Гуківчанам не потрібно було двічі повторювати - самоорганізація на висоті, - пригадує очільник громади.

Додає, що з перших днів повномасштабного вторгнення господині із різних сіл та працівники ліцею оперативно приступили до виготовлення продуктів харчування: не одну тисячу вареників наліпили, виготовили і відправили для своїх захисників 10 000 банок тушонок та інших різних смаколиків: готували вареники, голубці, котлети, пекли пиріжки, печиво, великодні смаколики.

Петро Ільницький розповідає, що з Гуківської громади на фронт було мобілізовано 89 жителів. Кожного з них намагаються підтримувати.

За зібрані кошти жителі громади придбали тепловізор у м. Запоріжжя, а працівниками сільської ради придбано прилад нічного бачення у житомирську бригаду. Місцевий фермер також придбав такий прилад. Його відправили у Слов’янськ. Він надав допомогу і для співвітчизників з Херсонщини - 200 літрів соняшникової олії, - розповів сільський голова.

Для всіх мобілізованих захисників з громади закупили термобілизну на суму 58 000 гривень.

За потребою купляємо рюкзаки, спальні мішки, берці. Придбали 5 комплектів форми та інвентар для бійців територіальної оборони. Відправляємо хлопцям на передову окопні свічки, турнікети. Для 24 бригади закупили електричну пилу та інвентар. 30 000 гривень зібрано для придбання автомобіля для ЗСУ, - розповідає голова громади.

Брали участь спеціалісти Гуківської громади в ярмарку у Кам’янці-Подільському. Зібрані на ньому 10 000 гривень передали на придбання дрону для військових.

Для жителів Херсону і дітям з інвалідністю з Миколаєва відправили гуманітарну продуктову допомогу. Також відправили у місто над Смотричем три буси продуктів харчування для дітей з окупованих територій, які проходили там реабілітацію.

Велику допомогу надає Наталя Фаліон та її "Лісапетний батальйон".

Закуплено чотири станцій супутникового інтернету Starlink для ЗСУ на суму 110 000.гривень. Ще 73 000 гривень артисти перерахували для придбання дрона для 3 роти 80 батальйону 105 бригади. Німецькі друзі Наталі Фаліон надали великі партії гуманітарної допомоги, частина якої була роздана ВПО, а решту передали в Хмельницький госпіталь. Зараз колектив виступає з благодійними концертами в Німеччині, в планах - купити реанімобіль, - анонсував Петро Ільницький.

У Гуківському ліцеї також організовули благодійні ярмарки. Під час цьогорічної коляди працівники, вчителі та учні ліцею і Гуківського ЦКДС колядували задля допомоги ЗСУ. Також всі працівники виконавчого апарату Гуківської ТГ зібрали ще 20 000 гривень своїх власних коштів і разом за ці гроші було закуплено прилад нічного бачення для 3 батальйону 77 бригади, де несе службу мешканець громади Микола Звенигородський.

Петро Ільницький додає, що працівники Гуківського ліцею зібрали ще 26 000 гривень своїх власних коштів на тепловізор для 80 десантно-штурмової бригади де несе службу мешканець села Мала Бережанка Віталій Костенюк.

Хочу окремо відзначити дітей нашої громади, які взяли участь у патріотичному марафоні «З вірою у перемогою», який направлений на підтримку захисників із нашої громади. Зібрані кошти, а це 38 000 гривень, використовуються для придбання необхідних речей та відправлення посилок для ЗСУ, - розповів із гордістю очільник сільради.

Зазначив, що долучилися до цього марафону і працівники всіх комунальних установ Гуківської сільської ради: вчителі, бібліотекарі, працівники комунального підприємства "Господар", колективи дитячих садочків, виконавчого комітету сільської ради та закладів культури. Вони передали свій одноденний заробіток, а це понад 43 000 гривень, на потреби земляків, які обороняють країну.

19 січня, на велике свято Водохреща, діти з громади організували поїздку до Кам’янця-Подільського.

У лікарні вони відвідали військових, які проходять лікування, пригостили їх домашніми стравами, смаколиками, випічкою. Також відбулася цікава зустріч з військовими у будинку офіцерів. Наші діти співали патріотичну коляду, привітали всіх військовослужбовців з Різдвяними святами та бажали їм сили та здоров’я боронити наші життя і якнайшвидшої перемоги над ворогом. Дуже приємною та емоційно насиченою виявилася ця поїздка, - пригадує голова сільської ради.

На початку війни у громаду прибуло 396 переселенців. Зараз у Гуківській громаді залишилося проживати 60 осіб. Два рази на місяць у сільраді їм роздають продуктові набори, по можливості забезпечують засобами гігієни. Дуже допомагають благодійники.

БО "Благодійний фонд "SOS" Штаб Громадської оборони" надано для потреб переселенців побутову техніку. Фонд "Рокарда" та "Юніфест" повністю забезпечили вимушених переселенців у громаді подушками, ковдрами, посудом, взуттям та одягом. Волонтери з Польщі привезли для всіх теплі зимові куртки, - розповідає із вдячністю Петро Ільницький.

Очільник громади переконаний, що перемога України уже близько, а до тих пір допомагатимуть війську і людям усіма силами. Бо ж кожен тримає свій фронт і опускати руки не маємо права.

Читайте також: "Послуги для внутрішньо переміщених осіб від служби зайнятості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АМУ #Гуківська громада #допомога #військові
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...