11:07, 3 жовтня 2022 р.
Малієвецький музей відзначив першу річницю
Фото: Інтернет-джерела
Історико-культурний музей у Маліївцях відсвяткував перший день народження.
Першу річницю з дня заснування відзначає сьогодні Малієвецький обласний історико-культурний музей. З цієї нагоди тут відбулася науково-краєзнавча конференція "Шляхетна Україна. Матеріальна та духовна культура". В заході взяли участь представники обласної влади, досвідчені та молоді дослідники, історики та культурологи.
Святкування річниці
Учасники конференції мали можливість доторкнутись до історії палацу Орловських, на базі якого функціонує музей, та дізнатись таємниці створення цього маєтку. Палац був побудований ще у 1788 році у стилі класицизму, а особливою цікавинкою його є скеля з 18-метровим штучним водоспадом та двоповерховим гротом. Навколо палацу розкинувся чудовий парк, який розташований на яскраво вираженому рельєфі пагорбів та долин.
Святкування річниці
За правління радянської влади маєток з 40-х років ХХ століття почав використовуватись як санаторій для дітей, хворих на туберкульоз, що вкрай негативно відбилося на стані пам’ятки. Так, було втрачено переважну частину настінних розписів, які варварськи забілили вапном та фарбою. Пошкоджено й вишукану ліпнину у приміщенні. За ці роки було занедбано архітектурний ансамбль в парку, оранжерею та фонтанну композицію.
У квітні 2021 року, в зв’язку з реалізацією медичної реформи, лікувальний заклад розташований на базі маєтку закрили. Аби зберегти та відновити цю туристичну перлину Хмельниччини, з ініціативи голови ОДА Сергія Гамалія було прийнято рішення про створення музею на базі палацу, а 30 вересня він офіційно відчинив свої двері.
Святкування річниці
Варто зауважити, що до збереження та розвитку музею неабияких зусиль докладає його директорка Анастасія Донець. Малієвецький музей став ще більш впізнаваним не лише в Україні, а й за її межами. А з початку широкомасштабного вторгнення російських окупантів тут прихистили не один десяток переселенців та тварин.
Привітала трудовий колектив із річницею директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОВА Інна Михайлова, яка вручила подяку від обласної адміністрації Анастасії Донець.
Під час конференції, дослідники та науковці підняли питання аристократичних резиденцій в Україні (замків, палаців, маєтків). З’ясували різницю між Українською аристократією та Аристократією в Україні, досліджували зв’язок аристократичних резиденцій України з Європою та світом. А також обговорили шляхи до збереження, музеєфікації і використання резиденцій та палацово-паркових ансамблів, втраченої та зникаючої історичної спадщини.
Святкування річниці
Читайте також: "У Кам’янці-Подільському знищили боєприпас часів Другої світової".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи потрібно встановлювати ялинку в Кам'янці-Подільському?
проголосували 1073 відвідувачів
Так, війна не повинна забирати в нас святковий настрій.
16,5%
Ні, зараз не до святкувань.
76,5%
Важко відповісти. Я не визначився.
7,0%
Останні новини
19:43
21 листопада
11:33
21 листопада
17:30
19 листопада
ТОП новини
Оголошення
16:14, 12 листопада
09:57, 18 листопада
09:57, 18 листопада
09:57, 18 листопада
09:57, 18 листопада
live comments feed...
Коментарі