
00:28, 22 січня 2021 р.
У Кам'янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей

Навчання. Фото: ПДАТУ
У Кам’янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки у рамках проєкту "Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту "Норвегія - Україна" в державну систему", які проходили в Подільському державному аграрно-технічному університеті.
Це перший рік реалізації проєкту за програмою "Аграрний менеджмент", курсове навчання якого забезпечували науково-педагогічні працівники університету. Протягом трьох місяців тривала перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей у рамках якої учасників підготували до створення власної справи у сфері сільського господарства.
24 грудня в університеті відбулося урочисте вручення дипломів і сертифікатів про завершення навчання учасникам проєкту. Правда, через карантинні обмеження церемонія відбулося онлайн. 28 учасників – військовослужбовців, звільнених у запас, та члени їх сімей – після наполегливого навчання отримали:
- свідоцтво про проходження перепідготовки (від українського університету;
- спільний сертифікат українського університету і Nord університету;
- диплом Міністерства закордонних справ Норвегії.
Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал у своєму вітанні випускникам зазначив:
Сьогодні для мене честь привітати учасників, організаторів, та всю велику сім’ю проєкту. Норвегія зацікавлена у сильній та успішній Україні, з діючими закладами, які ефективно слугують інтересам народу України. Проєкт "Україна-Норвегія" став інституцією, здатною запропонувати Міністерству у справах ветеранів знання, досвід та використання вже розробленої мережі освітніх закладів по всій Україні. Цей накопичений актив може служити ресурсом для створення національної системи допомоги ветеранам та членам їхніх сімей.

Кращого побажання випускникам проєкту, ніж від директора "Міжнародного фонду соціальної адаптації" Рубцова Володимира Сергійовича не знайти:
Для проєкту "Норвегія-Україна" цей випуск перший у Подільському державному аграрно-технічному університеті. Ви завжди будете першими, це доля. За Вами підуть інші, вони будуть йти до нового життя з оглядкою на Вас.

Проєкт на цьому не завершується. Із випускниками проєкту співпрацювати будуть і на далі.
Ми раді, що цьогоріч 28 осіб отримали можливість знайти себе, адаптуватися до викликів сучасності й розпочати власну справу. Ми плануємо опікуватися слухачами не тільки у процесі навчання, а й після завершення освітнього процесу, надаючи професійні консультації випускникам, допомагаючи їм у складних професійних ситуаціях. Відрадно, що завдяки проєкту Ви, захисники Вітчизни, не залишились покинутими після усього того, що вам довелося пережити, - зазначає ректор ПДАТУ Володимир Іванишин.

Директор навчально-наукового центру перепідготовки і підвищення кваліфікації ПДАТУ Павло Федірко розповідає:
Учасники проєкту отримали фахові знання, можливість поспілкуватися з кращими фахівцями сфери аграрного менеджменту, познайомилися з однодумцями. Я впевнений, що учасники проєкту зможуть успішно реалізувати свою справу.
Проєкт тільки завершився, а деякі з випускників уже працюють над створенням власної справи.
Так, у рамках проєкту розглядався бізнес-план створення на отриманій землі легального стрільбища. Серед учасників є колишні військовослужбовці, які вже організовують такий вид діяльності, тим більше ділянки, які вони отримали, якраз під це підходять, - розповідає директор благодійного фонду "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" Роман Браеску-Семенишин.
Проєкт "Україна-Норвегія" реалізовуватиметься в Кам’янці і надалі. Адже довгостроковою метою проєкту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.
У Кам’янці-Подільському проєкт реалізовується "Міжнародним фондом соціальної адаптації" (президент фонду Володимир Рубцов) спільно з Подільським державним аграрно-технічним університетом (ректор Володимир Іванишин) та Благодійним фондом "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" (директор фонду Роман Браеску-Семенишин). Фінансова підтримка проєкту здійснюється Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.
Читайте також:"Українські студенти більше не отримуватимуть "червоні дипломи".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Як Ви вважаєте, до котрої години у Кам'янці-Подільському повинен курсувати громадський транспорт?
проголосували 543 відвідувачів
До 19:00
5,0%
До 21:00
30,6%
До 24:00
64,5%
Останні новини
"Парк Легенд" із велетнями та тролями — незабутня пригода всього за годину від Кам’янця!
Новини компаній
14:00
5 травня
Чому проєкти МАСЦО часто залишаються лише на папері
Новини компаній
09:00
5 травня
ТОП новини
Оголошення
12:52, 1 травня
13:06, 2 травня
15:56, 2 травня
live comments feed...
Коментарі