15:50, 17 вересня 2020 р.
Надійне джерело
Пам’ятки архітектури Кам'янеччини можуть відновити за державний кошт
Фото: "podillyanews.com"
П’ятнадцять пам’яток архітектури Хмельниччини можуть включити до державної програми "Велике будівництво", в рамках якої планується відновлення сотні культурних об’єктів України.
Фахівці відділу з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму області, охорони пам'яток Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та відділу наукової та культурно-освітньої діяльності НІАЗ "Кам’янець" опрацювали перелік та внесли до нього об’єкти історико-архітектурної спадщини Хмельницької області.
Об'єкти потребують першочергового здійснення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт, зазначає видання "Є".
Зокрема, до цього переліку увійшли:
- Замок XVI ст. у селі Жванець Кам’янець-Подільського району.Садиба Патона у с. Хребтіїв Новоушицького району, XVIІІ ст. – перша половина ХІХ ст.
- Комплекс споруд замку (руїни) у селі Чорнокозинці Кам’янець-Подільського району, друга половина XV-XVI ст.
- Комплекс споруд замку (руїни) у селі Панівці Кам’янець-Подільського району середина XV-XVI ст.,1770 р.
- Комплекс споруд Польської брами 15-16 ст. на вул. Руська, 2б.
- Пам’ятка архітектури національного значення, охор.№727.
- Руська брама з баштами та укріпленнями, 15-18 ст., на вул. Руська, 93.
- Кушнірська башта 16 ст. на вул. Старопоштоштовий узвіз, 1.
Наразі в області сподіваються, що отримають фінансування на усі 15 об'єктів, які визначені фахівцями.
Окрім того, як зазначає Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, окрім цих 15-ти фахівці вписали до переліку ще й інші об’єкти, відновлення яких потребує державної підтримки, з проханням додатково розглянути та включити і їх до переліку на відновлення. Зокрема, серед них меджибізькі колони-каплиці, Свято-Троїцький костел та інші.
Додає, що оскільки Хмельниччина за кількістю пам’яток в першій п’ятірці областей, то пам’яткоохоронці сподіваються, що до програми відбудови таки додадуть і низку цих додатково рекомендованих ними об’єктів.
Щодо садиби Патона, яка є у переліку але перебуває в жалюгідному стані у приватній власності, то на комісії в Новоушицької райдержадміністрації ми будемо розглядати можливість відчуження цієї пам’ятки через суд у державну власність, або ж можливість викупити її у власника, - каже Сергій Шпаковський.
Він також зазначає, що в рамках "Великого будівництва" на цих об'єктах передбачаються як консерваційні та протиаварійні роботи, так і ремонтно-реставраційні роботи. А на деяких - повна реконструкція пам’яток.
Читайте також: "Українцям готують новий вид військової служби, облік на роботі і штрафи за ухилення".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:43
21 листопада
11:33
21 листопада
17:30
19 листопада
ТОП новини
Оголошення
11:04, 15 листопада
5
18:24, Сьогодні
9
15:48, 16 листопада
5
10:11, 18 листопада
38
live comments feed...
Коментарі