10:11, 27 грудня 2019 р.
Надійне джерело

ТОП-5 змін у медицині

Фото: "eu.in.ua"

Фото: "eu.in.ua"

Зростання ринку медпослуг, вищі зарплати для лікарів, запровадження електронного рецепта та Програми медичних гарантій.

1. Зростання ринку медпослуг - більше можливостей для вибору

У 2019 році до співпраці з НСЗУ долучились не тільки комунальні заклади - частка приватних медичних закладів та лікарів-ФОПів, у яких пацієнти отримують гарантовану безоплатну допомогу лікаря первинної ланки, зросла в 1,7 рази (з 17% до 28%). На кінець року 167 приватних медичних закладів та 248 лікарів-ФОП підписали договір з НСЗУ. У середньому, щомісяця договір з НСЗУ укладали 14 приватних медичних закладів.

Таке зростання конкуренції на ринку медичних послуг впливає на їх якість - заклади починають орієнтуватися на потреби пацієнта, адже лише за пацієнтом у заклад можуть прийти кошти. У 2019 році декларації з сімейними лікарями підписали 5 млн пацієнтів.

2. Гідна оплата праці для професіоналів

Зміна фінансування - з субвенції на модель "гроші йдуть за пацієнтом" - дозволила професіоналам отримувати гідні заробітні плати. У закладах первинної ланки, які перейшли на нову модель фінансування, зарплати лікарів та медичних сестер зросли вдвічі-втричі.

Водночас, 2019 рік дав поштовх до того, щоб лікарі працювали як ФОП - кількість лікарів-ФОПів в 2019 році, порівняно з груднем 2018 року, зросла в 2,5 рази.

3. Перезавантаження програми "Доступні ліки"

Середній вік споживача програми "Доступні ліки" - 67,5 років. Найбільше серед них тих, хто потребує ліків від серцево-судинних хвороб. Введення з 1 квітня 2019 року електронного рецепта дозволило НСЗУ перезавантажити програму реімбурсації "Доступні ліки", зробити ії більш мобільною за зручною:

  • е-рецепт можна погасити у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, а не лише за місцем проживання;
  • години достатньо, щоб відвідати лікаря, отримати рецепт та одержати ліки в аптеці;
  • середня відстань від місця видачі рецепту до аптеки, де можна його погасити лише 2,9 км, а в містах - 1,4 км.

Станом на 24 грудня програмою "Доступні ліки" скористалися 1,76 млн пацієнтів, а 314 тисяч з них отримали ліки в аптеках сіл та селищ міського типу. Наразі договори з НСЗУ мають 1161 заклад, а це - понад 7878 аптек та аптечних пунктів по всій країні.

4. Доступність масивів даних НСЗУ для всіх охочих

У 2019 році НСЗУ розмістили на сайті 12 аналітичних панелей (дешбордів). Це масиви даних, якими можуть користуватися усі охочі - пацієнти, лікарі, керівники медичних закладів, місцева влада тощо. Наприклад, пацієнт за допомогою дашборда може обрати заклад надання первинної допомоги та лікаря - у системі є контакти закладів та інформація про лікарів. Лікарі, у свою чергу, можуть подивитися, скільки грошей "привели" до лікарні його пацієнти, наскільки його рівень оплати праці відповідає загальній кількості декларацій тощо. Є дашборди щодо подання заяв про укладення договору з НСЗУ від медичних та аптечних закладів України - це може бути цікавим для власників аптечних бізнесів.

5. Запуск Програми медичних гарантій

На наступний рік заплановано реалізацію Програми медичних гарантій 2020, яку вперше в Україні розробила НСЗУ. На це в бюджеті виділено 72 млрд грн. Програма медичних гарантій - це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Пріоритетними послугами Програми будуть медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.

"Vox Connector", спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Читайте також:"Державна ветеринарна лікарня змінила адресу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
До 1000 гривень.
28,3%
Від 1000 до 3000 гривень.
44,7%
Від 3000 до 5000 гривень.
21,3%
Понад 5000 гривень.
5,7%
#медицина #аналітика #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...