• Головна
  • У Кам'янці-Подільському презентували проєкт першого в Україні сміттєпереробного комплексу
12:08, 13 грудня 2019 р.
Надійне джерело

У Кам'янці-Подільському презентували проєкт першого в Україні сміттєпереробного комплексу

Фото: Сергій Бабій, Фейсбук 15:35, 22 жовтня

Фото: Сергій Бабій, Фейсбук 15:35, 22 жовтня

9 грудня на позачерговій 82 сесії Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання відбулась презентація проєкту будівництва у місті сміттєпереробного комплексу.

Щорічно людиною створюється 220-380 кг побутових відходів, і ці об’єми ростуть щороку на 20%. Фільтрат з полігонів ТПВ забруднює ґрунти та ґрунтові води. В атмосферу виділяється (CH2), який в 21 раз шкідливіший, ніж вуглекислий газ (CO2). Більшість звалищ (від 80 до 90%) працюють у режимі перевантаження та з порушенням умов.

Презентували проєкт співвласники ТзОВ "Нове будівництво та реконструкція" Галецький Ігор Миколайович та Боднар Володимир Олексійович. Згідно відкритих даних ресурсу "Clarity Project" компанія зареєстрована у Києві.

Ми являємось компанією, яка зараз втілює проєкти по сміттєпереробним комплексам. Один із проєктів, ми передбачаємо реалізувати у вас, у Кам’янці-Поділському. Особливістю нашого проєкту є те, що ми адаптували досвід наших європейських партнерів, з якими безпосередньо працюємо по іншим проєктам, - зазначив Ігор Миколайович.

Терміни реалізація комплексу у Кам’янці-Подільському, від моменту створення проєктної документації до запуску становлять 24 місяці. Технологічне обладнання виготовляється під замовлення, для цього потрібно від 9 до 12 місяців. Варто зазначити, що в Україні аналогів наразі немає, тому наше місто має можливість вкотре стати першим.

Щодо компанії Ігор Миколайович додав:

Компанія має діяльність з 1993 року. Зараз ми реалізуємо проєкти для Міністерства оборони, у нас 18 проєктів, ми їх закінчуємо в цьому році. Ми працюємо на кошти Світового банку, ми робимо очисні споруди для міста Житомира, ми мали проєкти за кордоном. І от, ми прийшли до того, що Україна вже готова до таких проєктів. Найголовніше, що ми готові внутрішньо і фінансово, у нас є технологічне рішення, у нас є партнери.

Компанія розробила методику утилізації полігонів ТПВ з застосуванням сміттєперобного комплексу. Дана методика є результатом багаторічних досліджень, випробувань та практичного досвіду впровадження технології об’ємної біоремедіації, імплементації міжнародного досвіду сміттєпереробних заводів, практики повного знищення полігонів ТПВ, утилізації скотомогильників, рекультиваційних земель під ТПВ тощо.

Комплекс має на меті повну утилізацію сміття. Муніципальних відходів, без небезпечних, без медицини, відходів від заводів. Сам комплекс складається зі сміттєсортувальної лінії, яка відділяє органічну частину, а також лінії спалювання та утилізації ТВО,  - зазначає Володимир Олексійович.

Потужність сміттєпереробного заводу - 50 000 т/рік. Для розміщення комплексних споруд передбачених ТЕО потрібна площа 2 га.

Інвестори передбачають витратити на будівництво та запуск – 18 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, місто змінюється на краще.
35,1%
Ні, місто занепало.
44,8%
Не визначився, як на мене ні краще, ні гірше.
20,1%
#сміттєпереробний комплекс #сміття #утилізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...