14:38, 28 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Про пішоходів та можливі "косі зебри" в Україні
Зображення: мережа Інтернет
Наїзд на пішохода, "косі зебри" в Україні та чи переходять кам’янчани у належному місці дорогу?
Неодноразово ми чули суперечки та баталії, що при наїзді на пішохода майже кожного разу є винуватцем водій. Особливо, якщо наїзд стався на пішохідному переході. Але ця думка не завжди є вірною.
Для початку зверніть увагу, що ДТП відбувається не виключно з вини водіїв - у автомобіля може відлетіти запчастина, лопнути шина, відмовити гальмо. Або бувають випадки, коли водієві стає погано і він не в змозі вкерувати автівкою.
Варто зазначити, що правила та обов'язки є не тільки у водія, але і у пішохода! Наприклад:
Якщо водій повинен дотримуватися безпечної швидкості не тільки відповідно до знаків, але і відносно до дорожніх умов. То пішоходу заборонено різко виходити або вибігати на проїжджу частину, в тому числі і на пішохідний перехід. Якщо перед пішохідним переходом зупинилися автомобілі, водій повинен зупинитися теж, навіть якщо той не бачить чи йде пішохід. То пішохід, який рухається по проїжджій частині в умовах обмеженої видимості повинен вжити заходів, щоб виділити себе на дорозі та ін.
З квітня місяця цього року в Україні велася мова про можливе проєктування пішохідніх переходів з «косою зеброю». Мається на увазі, не під прямим кутом до тротуару, а навскіс. Такий проєкт обговорюють у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Адже у наших сусідів європейців більшість пішохідних переходів – наземні, а не підземні. І як в наслідок аварій там в рази менше. А все тому,що проєктуванню вулиць і доріг є доцільне. Практика навскісних пішохідних переходів сьогодні зустрічається у Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах та інших країнах. За підрахунками експертів, тільки завдяки їх використанню ризик аварій на дорогах зменшується до 10%.
Перевагу надають "косим зебрам", через те, що підвищується видимість людей на переході – а відповідно ризик наїзду чи іншої аварії набагато менший.Далі підвищується увага і власне пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.
Варто зазначити, що більшість ДТП в Україні за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. За статистикою МВС у 2018 році на українських дорогах загинуло близько 3 тисяч людей, близько 30 тисяч – травмовані.
Редакція сайту "3849.com.ua" провела опитування серед кам'янчан чи завжди вони переходять дорогу у належному місці. Зтвердну відповідь обрало 52,1%, що дійсно звертає увагу на дорозі, а 45,4% зізналось, іноді нехтує правилами,якщо на горизонті не видно автівок.
Тоді постає питання: варто уважнішими бути пішоходам та водіям або ввести "косі зебри в Україні" , чи зробити два в одному?
Читайте також:"Кам'янчанини здобули перемогу у чемпіонаті світу".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи потрібно ввести санкції за фіктивні шлюби в Україні?
проголосувало 77 відвідувачів
Так, однозначно!
55,8%
Ні, не варто!
44,2%
Останні новини
19:03
Вчора
17:44
4 січня
Оголошення
live comments feed...
Коментарі