Політична новина
11:16, 18 липня 2019 р.
Впроваджуємо нові енергоефективні технології разом
Політична новина
Фото ілюстративне: мережа Інтернет
Упродовж останніх років як на державному так і на місцевих рівнях все частіше піднімається питання використання альтернативного виду палива. Аргументується це тим, що окрім використання природніх ресурсів, що лежать в надрах України, є безліч інших.
Так, до прикладу, сусідня Болгарія активно використовує вітряну енергію. Ще ряд країн Європи користуються енергією сонця. Остання набуває широкої популярності у нас в державі, а на території Кам’янець-Подільського району встановлено другу за потужністю сонячну електростанцію в нашій державі. Це говорить, що ми впевнено рухаємося вперед і розвиваємося. Одним із видів такого альтернативного енергоресурсу є також використання біогазу. Адже, по суті, біогаз – це не що інше, як продукт розпаду органічних, не потрібних для нас речовин починаючи від перероблених рослин і закінчуючи свіжими ферментами, відходами від тваринного виробництва Біогаз має вигляд газу, що отримується в результаті мікробіологічного розкладання. Бактерії роблять всю роботу за нас, достатньо лише мати для цього відповідні умови і необхідні установки.
Питання будівництва заводу по переробці на біогаз в 2013 році вже піднімалося на території Кам’янеччини. Утилізація курячого посліду, який продукує птахофабрика "Авіс", завжди було актуальним. І як і 6 років назад існуюча система "утилізації" відходів життєдіяльності курей призводить до численних скарг з боку жителів окремих сіл та цілих сільських рад, неподалік яких складувався послід чи вносився у якості добрива на поля.
А ми є жителями однієї території і повинні дбати про зону нашого комфорту. І люди не мають потерпати, як мінімум через неприємний запах, - зазначає депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко.
На фото: зустріч із трудовим колективом птахофабрики "Авіс"
Ця проблема ним, як народним обранцем неодноразово піднімалася на профільних комісіях у столиці. Лобіюється і зараз, адже питання енергозбереження на державному рівні з кожним роком набирає все більших обертів і є одним з пріоритетних. Зокрема, за ініціативи Володимира Мельниченка та підтримки міського голови Михайла Сімашкевича, директора КП "Міськтепловоденергія" Валерія Гордійчука проводиться тісна співпраця із Трастовим фондом Фінляндії, якими вибрано два міста – це Київ та Кам’янець-Подільський, де планується впровадити пілотні Проекти з будівництва біогазових установок з відходів виробництва. Враховуючи те, що в межах міста є два потужних переробних підприємства – ДП "Довжоцький спиртзавод" та ПАТ "Авіс", які мають відходи виробництва барду та курячий послід, то на думку Володимира Володимировича, абсолютно доцільно було б збудувати в місті установки з переробки цих відходів в біогаз за технологією Фінляндії, яка зараз активно впроваджується в країнах Європи, Китаю та інших.
Даний Проект вже попередньо погоджений із Трастовим фондом Фінляндії і через отримання гранду на суму 300 тис. євро була розроблена проектно-кошторисну документація. В подальшому, відбувши тендер, на території м. Кам’янця-Подільського буде збудовано три біогазові установки, 12 реакторів, які вироблятимуть біогаз насамперед із курячого посліду, і вже потім барди, намулу та інших відходів рослинництва. Для цього з 6 по 17 травня до міста завітали фахові спеціалісти з м. Гельсинки аби обстежити ділянки виділені під будівництво.
Висловлюючи свою позицію Володимир Мельниченко, зазначив, що будівництво таких об’єктів дасть можливість додатково мати не лише 8 млн. кубів біогазу, а насамперед є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища, екології та людей. Продовжуємо робити багато гарних справ разом.
Читайте також:"На вирішення проблеми ліфтів у Кам'янці-Подільському потрібно 30 мільйонів гривень"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
Вчора
09:00
24 грудня
14:45
23 грудня
Оголошення
live comments feed...
Коментарі