11:13, 20 березня 2019 р.
Надійне джерело
День весняного рівнодення: історія, традиції, прикмети
Фото: мережа Інтернет
День Весняного Рівнодення, який в 2019 році відзначається 20 березня о 23:58 за Києвом, є одним із старовинних язичницьких свят.
Це унікальне природне явище, в момент якого день і ніч мають однакову тривалість часу, а вже з 21 березня дні почнуть стрімко зростати.
OBOZREVATEL розібрався в значенні цього свята, а також в традиціях і прикметах. День весняного рівнодення і зараз відзначається чаклунами і магами, адже пробуджується природа, а також стикаються сили добра і зла.
Значення
З наукової точки зору, в цей день Сонце перетинає екватор і переходить з північної півкулі в південну. Земля щодо світила займає вертикальне положення. День поступово збільшується, а ніч зменшується. Починається астрономічна весна, правда щороку дата змінюється.
Справа в тому, що проміжок між весняним і осіннім рівноденням налічує близько 365,24 сонячної доби. Зсув дати пов'язаний з коливанням сотих.
День весняного рівнодення з магічної точки зору також має велике значення, адже ритуали наповнюються особливою силою. А у багатьох народів вважається, що тьма і світло починають боротьбу, при чому перемагають завжди світлі боги, які приносять у світ тепло.
Традиції
У європейському язичництві ця дата присвячена старонімецькій богині весни Остара, на честь якої фарбували яйця і випікали булочки. Пасхальна традиція бере коріння саме звідси.
У пізніх слов'ян це свято називалося Сороками. День весняного рівнодення пов'язували з прильотом птахів, яких повинно було повернутися сорок штук. Основним символом був жайворонок. Його форму використовували для випікання обрядового частування.
В язичництві сонце мало величезне значення. Вважалося, що в цей день божества приходять в світ людей, а з приходом весни також пов'язували бога Ярило, якому присвячувалися обряди. За легендами, в кінці березня бог відбиває у зими роги.
У День весняного рівнодення слов'яни влаштовували масові гуляння і гучні застілля. У цей день незаміжні дівчата випікали млинці, які символізували сонце. За цим частуванням ворожили на предмет весілля, першої дитини. Також на суджених ворожили по картах і на дзеркалі.
Опудало спалювалося, як символ кінця зими. Після цього стрибали через багаття, щоб очиститися від поганої енергії. На вулицях співали веснянки – ритуальні співи.
Прикмети
- Думки можуть зробити сильний вплив на долю, тому предки вірили, що думати потрібно позитивно.
- Якщо прилетіли птахи в День весняного рівнодення – буде гарний урожай.
- Сни і бажання в цей день повинні обов'язково збутися.
- Якщо буде мороз у День весняного рівнодення, то його можна чекати наступні 40 днів.
- Якщо навпаки на свято видалася тепла погода, то морозів вже не буде.
- Прилетіли птиці – буде рясний врожай хліба.
- Якщо сумувати в свято, такий настрій переважатиме наступний рік.
- Погана прикмета – знайти тухле яйце серед продуктів. Хтось захворіє або Боги перестануть протегувати. При виявленні знахідки потрібно затримати дихання і обійти весь будинок за годинниковою стрілкою.
Читайте також: "Кам'янецькі студенти-податківці ознайомилися з роботою Центру соціальних служб"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:32
Вчора
18:12
Вчора
18:06
Вчора
17:58
Вчора
20:11
26 листопада
ТОП новини
Оголошення
11:58, 19 листопада
live comments feed...
Коментарі