• Головна
  • Аліменти: порядок стягнення, розмір та відповідальність за несплату
11:32, 23 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Аліменти: порядок стягнення, розмір та відповідальність за несплату

Аліменти: порядок стягнення, розмір та відповідальність за несплату

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини, тому що згідно з положенням Сімейного кодексу України мати й батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Відповідно до Сімейного кодексу України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними чи за рішенням суду у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку.

На сьогоднішній день, мінімальний розмір аліментів збільшено. Суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30%).

У 2018 році з липня місяця на дитину до 6 років мінімальний розмір аліментів становитиме 779 грн/місяць, на дитину від 6 років – 972 грн/місяць.

Слід зазначити, що  при визначенні розміру аліментів на дитину суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини й платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків та інші обставини, що мають істотне значення.

До боржників, які мають заборгованості у сплаті аліментів за 6 місяців чи більше, згідно з законом можуть застосовувати різні види покарань:

  • позбавлення права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості;
  • вилучення прав на керування транспортним засобом;
  • обмеження права користування вогнепальною, мисливською чи пневматичною зброєю;
  • суспільно корисні роботи.

Боржник примусово буде  притягнутий до виконання суспільно корисних робіт тривалістю від 120 до 240 год. (ст. 183-1 КУпАП).

При цьому виконання зазначених робіт не має перевищувати 8 годин, а для неповнолітніх – 2 години на день. Відповідно до ст.31-1 КУпАП суспільно корисні роботи не призначаються особам з інвалідністю І або ІІ групи, вагітним жінкам та чоловікам, старшим 60 років, жінкам від 55 років.

На відміну від громадських, суспільно корисні роботи мають на меті зробити оплатним видом адміністративного стягнення. Кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, будуть спрямовуватися саме на погашення боргу за аліментами (ст.325-1 КУпАП).

У разі ухилення неплатника від виконання суспільно корисних робіт їх встановлений строк може бути замінений адміністративним арештом із розрахунку одна доба арешту – 15 год. невиконаних суспільно корисних робіт, однак такий арешт не може перевищувати 15 діб.

Також затверджено  нові правила виїзду дитини за кордон:

  • той із батьків, з ким після розлучення залишилася дитина, сам вирішує питання про її виїзд за кордон на термін не більше місяця;
  • якщо дитина виїжджає за кордон більше, ніж на місяць, той з батьків, з яким живе дитина, також може не отримувати дозвіл – якщо другий заборгував аліменти більше, ніж за 4 місяці;
  • батькові, з яким дитина не живе, для поїздки з нею за кордон потрібно нотаріально завірена згода другого з батьків; якщо йому такої згоди не дають, можна звернутися до суду – але тільки якщо немає заборгованості по аліментах.

Аліменти на дитину виплачуються від дня пред'явлення позову або заяви до суду і до досягнення дитиною повноліття, тобто до 18 років, а якщо дитина досягла повноліття, але продовжує навчання, то аліменти стягуються до досягнення нею 23 років.

Розмір присуджених аліментів може бути з часом зменшений або збільшений за позовом зацікавленої сторони у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення стану здоров'я.

Консультація підготовлена фахівцями Кам'янець-Подільським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Про відомих кам'янчан (письменники, художники, спортсмени, громадські діячі).
4,3%
Суспільні теми.
26,3%
Політична тематика.
2,6%
Спортивні теми (змагання, чемпіонати, турніри та інше).
8,6%
Культура (фестивалі, анонси подій, дозвілля міста).
23,7%
Кримінал (крадіжки, пограбування, розслідування, судові справи).
22,0%
Теми глобального масштабу.
10,3%
Релігія (релігійні заходи, свята, пам'ятні дати).
2,2%
#аліменти #порядокнарахування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...