
10:56, 24 липня 2018 р.
Надійне джерело
Як протидіяти домашньому насильству?

7 січня 2018 року набрав чинності Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", в якому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидії насильству в сім’ї.
Домашнє насильство може бути: сексуальним (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи); психологічним (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю); економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися).
Хто несе відповідальність за домашнє насильство?
Кривдник з числа таких осіб:
- подружжя;
- особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю;
- їх родичі;
- опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;
- колишнє подружжя;
- наречені;
- особи, які мають спільних дітей.
Законом встановлено, що до кривдника (особи, що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. До таких спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:
- терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);
- обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);
- взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);
- направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).
Що робити у разі домашнього насильства?
Одразу викликати поліцію – 102! Звернутися на "гарячу лінію" - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).
Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!
Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!
Консультація підготовлена фахівцями Кам'янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги області в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!", що має на меті підвищити юридичну грамотність українців, сформувати нову правову культуру в суспільстві та навчити громадян відстоювати свої права.
Якщо у Вас виникають юридичні питання, Ви можете звернутися у Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Кам'янець-Подільський вул. Пушкінська, 44, та зателефонувавши за номером 5-01-59. моб. +38(097)894-49-00, та отримати консультацію у працівників центру правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та перелік необхідних документів, які потрібно взяти із собою для попередньої консультації.
Читайте також:"Безоплатна вторинна правова допомога у Кам'янці-Подільському"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Ваше ставлення до працевлаштування неповнолітніх (підробіток дітей до 18 років):
проголосувало 195 відвідувачів
Так, я підтримую, діти повинні вчитись заробляти гроші.
90,8%
Ні, я категорично проти використання дитячої робочої сили.
7,2%
Мені байдужи, я не задумувався над цим питанням.
2,1%
Останні новини
Столи-трансформери — ідея, яка змінює простір
Новини компаній
11:00
Види плівок для тонування авто: обираємо ідеальний варіант
Новини компаній
11:00
Оголошення
live comments feed...
Коментарі