12:58, 2 липня 2018 р.
Надійне джерело
У Департаменті охорони здоров'я обговорили проблеми та потреби медичних закладів Кам'янця-Подільського
27 червня у конференц-залі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації провели засідання чергової колегії.
Першочергово спеціалісти ДОЗ повідомили про перевірку організації та надання первинної медичної, спеціалізованої терапевтичної та педіатричної допомоги населенню м. Кам'янець – Подільського та м. Нетішин.
Так, головний спеціаліст з організації та надання первинної медичної допомоги ДОЗ ОДА Ольга Трач повідомила, що до структури БУ «Центр ПМСД» Кам'янець-Подільської міської ради наразі входить 12 амбулаторій ЗПСМ. Центр ПМСД укомплектований лікарями майже на 100%. Проте, близько 37 % працюючих лікарів – пенсійного віку.
У 2017 році першочерговим завданням було підключення амбулаторій та кабінетів лікарів до мережі Інтернет. Також придбали 39 комп’ютерів і 28 принтерів. Заклад зареєстрований в системі електронного здоров’я eHealth та працює з медичною інформаційною системою «Медікс». Зокрема, станом на 15.05.2018 р. лікарі уклали майже 15 тисяч декларацій, що складає 15% від населення цієї території.
У минулому році центр ПМСД м. Кам'янця-Подільського повністю використав кошти субвенції, виділені на Урядову програму «Доступні ліки». Станом на 15 травня цього року освоєно 83,3% від коштів, виділених на І півріччя.
Ольга Трач підкреслила, що в цілому вимоги з організації первинної медичної допомоги у м. Кам’янці-Подільському витримані. Проте, є недоліки, над усуненням яких необхідно попрацювати.
Головний терапевт ДОЗ ОДА Аліна Костенко охарактеризувала стан надання спеціалізованої терапевтичної допомоги у Кам’янці–Подільському як такий, що потребує суттєвого покращення. До позитивів фахівець віднесла придбання окремого обладнання. Зокрема, наприкінці 2017 року для міської лікарні за кошти місцевої казни закупили системи добового моніторингу ЕКГ та артеріального тиску.
Головний педіатр Департаменту охорони здоров'я ОДА Лариса Добровольська наполягає, що надання допомоги дітям м. Кам'янця-Подільського необхідно покращувати. Зокрема, потрібно терміново вирішити питання щодо переведення дитячої поліклініки в інший заклад та створення належних умов для її функціонування.
Про стан інформатизації та впровадження елементів електронної системи eHealth в ЛПЗ області на колегії доповідала начальник обласного інформаційно-аналітичного центру Олена Юлик. Вона повідомила, що однією зі складових реформи системи охорони здоров’я є інформатизація закладів охорони здоров’я. МОЗ ініціювало створення в Україні електронної системи обміну медичною інформацією – електронної системи охорони здоров’я eHealth. Національна електронна система обміну медичною інформацією є необхідною умовою запровадження нової моделі фінансування закладів охорони здоров’я. Тому забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров’я покладено на Національну службу здоров’я.
Наразі усі заклади охорони здоров’я підключені до Інтернет-мережі. В основному, це приймальні головних лікарів, бухгалтерії та, частково, інформаційно-аналітичні кабінети. У потужних обласних та міських закладах доступ до Інтернету мають і лікувально-діагностичні підрозділи. Проте, такі можливості повинен мати кожний лікар на своєму робочому місці.
Оскільки реформа системи фінансування розпочинається із закладів первинного рівня, пріоритетом насамперед є підключення до інтернету всіх відокремлених підрозділів центрів ПМСД. Тобто, лікарських амбулаторій і автоматизація робочих місць усіх лікарів, котрі надають первинну медичну допомогу.
Станом на 1 червня цього року до Інтернету були підключені 188 амбулаторій, а це 77,4 % від загальної кількості в області. Найкраща ситуація в усіх міських та селищних центрах ПМСД, Віньковецькому, Кам’янець-Подільському та Хмельницькому районних центрах, де доступ до Інтернету забезпечено всім амбулаторіям.
За 2,5 місяці від старту підписної кампанії декларації з лікарями уклали 331,9 тис. осіб, що становить 25,9% від усього населення краю. Найактивніші лікарі Віньковецького району, де 44,5% населення охоплено угодами, Славутського – 44,1%, Новоушицького - 40,9%, Деражнянського – 39,6%, Сатанівського ЦПМСД – 37,2%.
Серед причин, що стримують процес реформування на первинному рівні, – низьке забезпечення лікарів комп’ютерною технікою. Загалом, у центрах ПМСД є 778 комп’ютерів, з них 443 – у користуванні практичних лікарів. Таким чином, центри ПМСД області забезпечені оргтехнікою на 68% від оптимальної потреби.
Центральні районні лікарні, згідно даних, забезпечені комп’ютерами на 44,7% від оптимальної потреби, заклади міського рівня – на 53,4%, обласні заклади – на 66,5%, область в цілому – на 54,3%. Так, у 2017 році для закладів обласного підпорядкування було придбано 48 комп’ютерів, міських закладів вторинного рівня – 50, ЦРЛ – 40, центрів ПМСД – 312, на загальну суму 4581 тис. грн. У поточному році закуплено 25 комп’ютерів для закладів вторинного та третинного рівня, 145 – для центрів ПМСД.
Центри первинної медико-санітарної допомоги, долучившись до процесу підписання електронних декларацій, створюють електронну базу своїх пацієнтів. Окремі з вибраних керівниками центрів медичних інформаційних систем забезпечують не лише підписання декларацій, але й електронний запис на прийом до лікаря, формують мінімальну базу медичних даних. Такий процес відбувається в містах Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Нетішині, які співпрацюють з розробниками МІС "Медікс".
Олена Юлик зазначила, що серед нагальних завдань для закладів охорони здоров’я, зокрема вторинного і третинного рівня, – створення власних сайтів, запровадження і більш широке використання телемедичних технологій. Лише незначна кількість закладів працюють в цих напрямках: обласна лікарня, обласна дитяча лікарня, обласний онкодиспансер, Асоціація лікарів-урологів, Деражнянська ЦРЛ.
Однак, в умовах конкурентного середовища, необхідно підвищувати якість медичного обслуговування, що, в значній мірі, залежить від чіткої організації роботи закладу. Одним із інструментів забезпечення чіткої взаємодії всіх структурних підрозділів закладу і є використання комплексних медичних інформаційних систем.
Як організовані та виконуються протипожежні заходи у закладах охорони здоров’я області звітував інженер з охорони праці КЗ «Обласний центр централізованого господарського обслуговування закладів охорони здоров’я» Анатолій Собчук. Він повідомив, що в поточному році уЛПЗ області не зареєстровано загорань або пожеж, але стан пожежної безпеки вимагає більшої уваги.
Результати перевірки свідчать, що автоматичну пожежну сигналізацію встановили у 53 закладах охорони здоров’я краю, підключили її до централізованого пульту – у 41 закладі. Крім того, ЗОЗ мають понад 1600 вуглекислотних та майже 2800 порошкових вогнегасників, близько 1 тисячі комплектів пожежних кранів, більше 350 пожежних ящиків з піском та 181 комплект пожежних щитів.
Анатолій Собчук підкреслив, що попри часткове виконання протипожежних заходів, під час перевірок було виявлено низький рівень знань деяких осіб, відповідальних за пожежну безпеку. А головною причиною недостатнього рівня виконання заходів з пожежної безпеки він вважає незадовільний рівень фінансування, виконавської дисципліни та відповідальності головних лікарів.
За результатами розгляду питань порядку денного колегія Департаменту охорони здоров’я ухвалила відповідне рішення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Де ви плануєте провести літню відпустку?
проголосувало 168 відвідувачів
За кордоном
25,0%
На курортах України
16,7%
В межах міста
31,0%
Село/дача
27,4%
Останні новини
11:40
Вчора
20:27
30 грудня 2024 р.
20:20
30 грудня 2024 р.
Оголошення
12:30, 27 грудня 2024 р.
17:59, 26 грудня 2024 р.
15:48, 29 грудня 2024 р.
15:48, 29 грудня 2024 р.
15:48, 29 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі