Релігія
09:09, 17 травня 2018 р.
Надійне джерело
Сьогодні Вознесіння Господнє — події та зміст свята, історія
Релігія
У 2018 році Вознесіння Господнє припадає на 17 травня, тобто на 40-й день після Великодня.
Вознесеніння Господнє - один з дванадцяти двунадесятих свят, які присвячені ключовим подіям євангельської історії. Це перехідне свято: його дата залежить від дати святкування Великодня. Він належить до числа господніх свят, тобто відноситься до Господа Ісуса Христа.
Вознесіння відзначається на сороковий день після Воскресіння Христового, тому свято завжди припадає на четвер.
У цей день ми згадуємо події, що відбулися через сорок днів після того, як Ісус Христос був розіп'ятий на хресті і воскрес. Після Воскресіння Спаситель неодноразово являвся своїм учням, зміцнюючи їхню віру і готуючи до сходження Святого Духа на них - до П'ятидесятниці. У день Вознесіння Господь зібрав апостолів у Віфанії, на горі Елеон. Христос благословив їх і - як був, у плоті - вознісся на небо. Новий Завіт так пише про цю подію:
«Він піднявся в очах їх, а хмара забрала Його з виду їх. І коли вони дивилися на небо, як Він віддалявся, то два мужі у білій одежі і сказали: Галілейські мужі що ви стоїте, дивлячись на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так само, як ви бачили Його висхідним на небо» (Діян. 1: 9-11).
Події Вознесіння
Вознесіння Господнє описано в Євангелії від Луки, Діяннях святих апостолів і, коротко, в закінченні Євангелія від Марка.
Після подій Воскресіння Ісус Христос кілька разів являвся апостолам і проповідував Царство Боже. Це було не ведіння, це був живий Учитель, з плоті і крові. Свідчення того, що Спаситель дійсно воскрес з мертвих і тим самим переміг смерть. Явлення Христа були свого роду підготовкою до дня П'ятидесятниці - коли Дух Святий зійшов на них, щоб вони могли проповідувати Воскреслого Христа всьому світу.
Але це станеться пізніше - через кілька днів після Вознесіння, а поки Господь кличе апостолів в передмістя Єрусалиму - Віфанію. Там, на горі Елеон, вони в останній раз бачать Христа у плоті. Піднявши руки, Він благословляє учнів і підноситься на небо.
У Діяннях святих апостолів написано, що під час Вознесіння Спаситель був прихований хмарою, після чого здивованим поглядам з'явилися «два мужі у білій одежі» - вони сповістили прийдешнє Друге пришестя Христа:
«Мужі Галилейські що ви стоїте, дивлячись на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так само, як ви бачили Його сходячим на небо »(Діян 1: 9-11).
Після цієї дивовижної - радісної - розлуки з Христом апостоли повернулися до столиці Ізраїлю - Єрусалим. Саме там через кілька днів на них зійшов Святий Дух.
Історія святкування Вознесіння
До кінця IV століття Вознесіння Господнє і П'ятидесятниця були, по суті, єдиним святом. П'ятидесятницю відзначали не один день в році - це був цілий період церковного календаря. Тертуліан називав його «laetissimum spatium» - радісний період.
Коли П'ятидесятниця стала самостійним святом, окремо стали відзначати і Вознесіння. Перші згадки про це можна зустріти у святителя Григорія Нісського і в антіохійських проповідях святителя Іоанна Златоуста.
Ікона "Вознесіння Господнє", преподобного Андрія Рубльов, 1408 р.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Опитування для прекрасної половини людства: на що ви звертаєте увагу при знайомстві з чоловіками?
проголосували 344 відвідувачів
На зовнішність
12,8%
На одяг та охайність
16,0%
На манеру спілкування та інтелект
51,7%
На почуття гумору
8,1%
На фінансові можливості
11,3%
Останні новини
11:40
Вчора
20:27
30 грудня 2024 р.
20:20
30 грудня 2024 р.
Оголошення
16:59, 30 грудня 2024 р.
16:44, 30 грудня 2024 р.
10:30, Сьогодні
5
10:22, 19 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі