14:18, 20 квітня 2018 р.
Надійне джерело
Незалежна гривня: чому на Україну не вплинув обвал російського рубля
Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital
Початок минулого тижня запам’ятався новими санкціями США проти Росії та різким обвалом рубля. Вперше за два останніх роки російська валюта наблизилась до позначки 65 руб./дол., втративши за день 3,24% вартості. Чому гривня майже не відреагувала на обвал рубля?
Обвал національної валюти не є незвичною подією для Росії: декілька років тому таке вже траплялося. Нині це не матиме серйозних наслідків для внутрішньої економіки РФ, проте подальші санкції негативно впливатимуть на курс рубля.
Україні в цій ситуації не варто боятися, що нестабільність рубля спричинить відповідну нестабільність гривні. Ще п’ять чи десять років тому українська економіка була й справді тісно пов’язана з російською. РФ вважалася нашим головним торговельним партнером, тому будь-яке «ослаблення» рубля спричиняло погіршення торговельного балансу України з Росією. Зараз ситуація суттєво змінилась — численні торгівельні обмеження значно послабили вплив експортної виручки з Росії на українські валютні резерви.
Окрім цього, раніше зовнішні інвестори часто сприймали нас як один ринок, але зараз усі розуміють, що це не так. Саме тому девальвація рубля не мала прямого впливу на стабільність гривні.
Абсолютно протилежною є ситуація в Білорусії та Казахстані, де валюти коливаються синхронно. Наприклад, у 2014 році після значної девальвації рубля Казахстан ще півроку утримував свою національну валюту, але зрештою через значні дисбаланси був змушений знецінити її. Наразі курс тенге складає 327,87 за долар.
Україна знаходиться на шляху переорієнтації на інші ринки, проте це досить болісний процес. Наприклад, машинобудівний сектор, який був повністю залежний від Росії, зараз перебуває у кризовому стані. Доволі непроста ситуація склалася також із літакобудуванням та енергетичним машинобудуванням, оскільки через високу конкуренцію та кращі технології на європейський ринок потрапити дуже складно. Тут ключову роль мала б відіграти сама держава, яка, на жаль, нині нічим не допомагає.
Натомість багато компаній продовольчого сектору вже переорієнтувались на Близький і Далекий Схід, адже у цьому секторі товар більш стандартизований.
Зрештою, відтік іноземного капіталу з Росії може позитивно відобразитися на Україні. Наша держава може стати непоганою альтернативою російському ринку, адже чимало іноземних фондів було створено для інвестування саме в країни Східної Європи.
Vox Connector, спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:19
Вчора
13:20
Вчора
16:35
20 грудня
16:21
20 грудня
11:18
20 грудня
11:00
20 грудня
23:40
18 грудня
23:22
18 грудня
ТОП новини
Оголошення
19:07, 10 грудня
11:11, 16 грудня
11:11, 16 грудня
11:11, 16 грудня
19:07, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі