14:48, 11 квітня 2018 р.
11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів
11 квітня у Кам'янці-Подільському відбувся загальноміський мітинг та покладання квітів з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів.
Сьогодні, 11 квітня, Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. У нацистських концтаборах загинуло понад 12 мільйонів людей із 30 країн світу. Цього дня Україна з усім світом вклоняється людям, які пройшли важкий шлях через фашистські табори, віддає данину жертвам нацизму.
Довідка: Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається громадськими організаціями та окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув'язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська , повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті, над табором було піднято червоний прапор . 11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду— і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів». Після переходу табору під юрисдикцію СРСР табір було долучено до системи концентраційних таборів НКВС, а 1948 повністю інтегровано в систему ГУЛАГ. Джерело.
У Кам’янці на території скверу імені Васильєва відбувся загальноміський мітинг та покладання вінків й квітів з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів.
Міський голова Михайло Сімашкевич сказав слова подяки:
У нас вже стало традицією, що цього дня, 11 квітня, ми всі приходимо на це місце, тому, щоб вшанувати пам'ять людей які пройшли через справжнє пекло, які віддали свої роки життя в тих застінках з яких мало хто виходив живим. 18 мільйонів людей Другої світової війни, якраз пройшли через нацистські концтабори. Поки ми будемо зустрічатись на цьому місці, поки ми будемо пам’ятати, доки буде жити історія особливо це важливо у наш час, тому що йде війна і наших хлопців також тримають у застінках. У Кам’янці залишилось 6 чоловік які бачили ці всі жахіття. Вони воювали, вони відбудовували наші міста і села.
Також до слова був запрошений голова міськрайонної організації борців антифашистського опору (колишніх політичних в’язнів фашистських концтаборів) підполковник у відставці Віктор Костко , який ще підлітком пройшла концтабір та знає дані події не зі сторінок підручників, він наголосив на важливості таких жалобних мітингів, щоб вони не повторювались.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?
проголосували 253 відвідувачів
У правильному напрямі
19,8%
У неправильному напрямі
61,7%
Важко відповісти
17,4%
Мені всеодно
1,2%
Останні новини
17:19
Вчора
13:20
Вчора
16:35
20 грудня
16:21
20 грудня
11:18
20 грудня
11:00
20 грудня
23:40
18 грудня
23:22
18 грудня
ТОП новини
Оголошення
11:11, 16 грудня
11:11, 16 грудня
19:07, 10 грудня
11:11, 16 грудня
11:11, 16 грудня
live comments feed...
Коментарі