• Головна
  • Лондонський суд почав розгляд апеляції України проти Росії за "боргом Януковича". Чим все закінчиться?
09:18, 24 січня 2018 р.

Лондонський суд почав розгляд апеляції України проти Росії за "боргом Януковича". Чим все закінчиться?

Лондонський суд почав розгляд апеляції України проти Росії за "боргом Януковича". Чим все закінчиться?

Галина Калачова, заступник головного редактора "Економічної правди".

В залежності від того, яким буде рішення Апеляційного суду щодо 3 млрд доларів "боргу Януковича" можливі кілька сценаріїв розвитку подій.

Апеляційний суд Лондона (Court of Appeal) в понеділок, 22 січня, почав розгляд апеляції України проти Росії по справі "боргу Януковича". 

У грудні 2013 року Володимир Путін та Віктор Янукович домовилися про надання російською стороною кредиту Україні в обсязі 15 млрд доларів.

Кредит передбачав обмін коштів на суверенні євробонди України. Перший його транш у 3 мільярди доларів Україна отримала вже у грудні 2013 року. Наступних траншів не було – в країні відбулася Революція Гідності, яка призвела до зміни влади.

У лютому 2016 року довірена особа The Law Debenture Trust Corporation p.l.с. звернулась із позовом проти України в інтересах Російської Федерації. Вимога російської сторони – Україна повинна повернути борг. 

Україна заперечує вимоги Росії гасити борг і визначила чотири лінії захисту.

Перша пов’язана з тим, що емісія була оформлена незаконно.

Друга лінія передбачає, що при оформленні емісії Росія здійснювала на Україну політичний тиск. По факту мова про те, що 3 млрд доларів стали "хабарем" за відмову України від підписання Угоди про асоціації з ЄС.

Третій пакет аргументів стосується "умов між рядків". В української сторони є підстави вважати, що отримання цих грошей дозволило НАК "Нафтогаз України" погасити борги перед "Газпромом" за поставлений газ.

Четверта лінія захисту стосується контрзаходів, тобто передбачає, що сторона, яка опинилась під тиском – у даному випадку Україна, яка постраждала від анексії Криму та війни на сході – може вживати заходи у відповідь.

У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу у порядку спрощеного провадження – за скороченою процедурою.

Також Суд дійшов висновку, що Україна "мала законну дієздатність" укладати договори щодо облігацій, а політична частина аргументів України щодо примусу і тиску не можуть розглядатися Високим Судом Лондона.

Після цього Україна отримала дозвіл на апеляційне оскарження всіх негативних висновків у рішенні суду першої інстанції.

Розгляд апеляції триватиме близько п’яти днів – потрібен час на те, щоб суд заслухав аргументи обох сторін. За результатами слухання Апеляційний суд з великою ймовірністю візьме час – близько шести місяців – на винесення рішення. 

Для британської судової системи справа Росії проти України – прецедентна.

В залежності від того, яким буде рішення Апеляційного суду можливі кілька сценаріїв розвитку подій. 

Перший – сторона, чиї аргументи будуть відхилені, зможе подати позов до Верховного Суду Лондона (The Supreme court in London).

Другий – вердикт апеляційної інстанції може полягати у тому, що він не може розглядати справу з великою кількістю політичних аргументів. Таке рішення призведе до "заморозки" судового процесу на невизначений термін – до тих пір, поки не буде визначено інший судовий майданчик, уповноважений розглядати судові справи такого типу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #борг #янукович
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...