• Головна
  • Винуватцем найбільшої хакерської атаки в історії України виявилась українська компанія
10:19, 29 червня 2017 р.

Винуватцем найбільшої хакерської атаки в історії України виявилась українська компанія

Винуватцем найбільшої хакерської атаки в історії України виявилась українська компанія

Від найбільшої хакерської атаки в історії Україні постраждало більше 12 тисяч комп’ютерів. Під загрозу потрапляли виключно комп’ютери із операційною системою компанії Microsoft, яка офіційно підтвердила, що винуватцем загрози став став бухгалтерський софт M.E.Doc українського виробництва. Поширення вірусу відбулося після легального оновлення програми. На електронні адреси багатьох комерційних та державних установ надсилалися шкідливі операційні системи через додатки (документи Word , PDF -файли). При цьому навіть останні оновлення системи не рятують від вірусу, який встановлює набір скриптів, що шифрують файли на комп’ютері. За дешифрування хакери вимагають 300 доларів, це єдиний шлях знову відновити інформацію, проте він далеко не надійний.

На своїй сторінці у мережі Фейсбук Речник Нацполіції Ярослав Тракало стверджує, що упродовж минулої доби до Департаменту кіберполіції НПУ було 1 тисяча звернень про хакерські атаки. Також дерслужбовець зазначив:

Наразі вже розпочато 23 кримінальні провадження за фактами несанкціонованого втручання в електронно-обчислювальні системи як державних, так і приватних установ, організацій, підприємств (ст. 361 КК). Ще щодо 47 фактів вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Служба безпеки України дає ряд рекомендацій для захисту від вірусу:

Якщо комп’ютер включений і працює нормально, але ви підозрюєте, що він може бути заражений, ні в якому разі не перезавантажуйте його (якщо ПК вже постраждав – також не перезавантажуйте його) – вірус спрацьовує при перезавантаженні і зашифровує всі файли, які містяться на комп’ютері.

·Збережіть всі файли, які найбільш цінні, на окремий не підключений до комп’ютера носій, а в ідеалі – резервну копію разом з операційною системою.

·Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність наступного файлу :C:\Windows\perfc.dat

·Залежно від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу: https://technet.microsoft.com/ru-ru/library/security/ms17-010.aspx, Більше про інструктаж читайте на сайті СБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Атакахакерів #технології #кібербезпека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...