
12:46, 13 березня 2017 р.
Ознаки весняного авітамінозу
Симптоми авітамінозу в цьому випадку занадто незначні, щоб звертатися до лікаря – це може бути занепад сил, безсоння, дратівливість, розлади травлення, дрібні косметичні дефекти: лущення шкіри, тріщини в куточках губ, нездоровий колір обличчя.
Часто саме в цей час люди внаслідок зниження імунітету найбільш схильні застуді, дрібні ранки і удари довго не заживають, а хронічні захворювання загострюються. В цілому якість життя помітно знижується, і залишати гіповітамінози без уваги не варто: з часом вони можуть викликати серйозні розлади обміну речовин.
У гіповітамінозів є своя група ризику. У неї входять:
- Люди з недостатньою масою тіла. У деяких це обумовлено вродженими особливостями обміну, однак інші просто їдять занадто мало, щоб заповнити дефіцит поживних речовин.
- Люди з надмірною масою тіла. Це може звучати парадоксально, але насправді у багатьох з них значна частина раціону припадає на так звані «порожні калорії», а вітамінів не вистачає.
- Майбутні і молоді мами, які не приділяють достатньо уваги здоровому харчуванню. У ці періоди життя необхідно приділяти увагу раціональному харчуванню годуючої і вагітних жінок, незалежно від пори року.
- Люди з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. В цьому випадку вітаміни просто погано засвоюються. Наприклад, при гастритах часто порушується обмін вітамінів групи В, а при пригніченні кишкової мікрофлори можливий недолік вітаміну К.
- Люди, які довгий час вживають ліки. Зокрема, прийом гормональних контрацептивів і естрогенових препаратів краще поєднувати з підвищеними дозами фолієвої кислоти, аскорбінової кислоти і вітаміну В12.
- Люди похилого віку. Для них надзвичайно важливо стежити за рівнем вітамінів D і В12.
- Люди, які зловживають алкоголем. У них погано засвоюється цілий ряд поживних речовин, особливо А, С, D і більшість вітамінів групи В. Якщо ви курите, варто приділити особливу увагу вітамінам С і В12.
Профілактика весняного авітамінозу (гіповітамінозу)
Тим, хто відноситься до групи ризику, варто періодично здавати аналізи на вміст вітамінів в сироватці крові та за погодженням з лікарем приймати вітамінні препарати. Для всіх інших найкраща профілактика авітамінозу – здорове харчування.
Ніякі вітамінні препарати та біодобавки, навіть найдорожчі і якісні, не будуть настільки ж ефективні, як регулярне вживання продуктів з високою «харчової щільністю», тих, у яких високий вміст цінних поживних речовин щодо калорійності. Природно, під час антарктичної зимівлі універсальні вітамінні препарати врятували б вам життя, але дослідження показують, що в звичайних умовах, «для профілактики», їх вживання здоровою людиною практично марно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:21
Вчора
09:33
Вчора
09:14
Вчора
"Парк Легенд" із велетнями та тролями — незабутня пригода всього за годину від Кам’янця!
Новини компаній
14:00
5 травня
Чому проєкти МАСЦО часто залишаються лише на папері
Новини компаній
09:00
5 травня
ТОП новини
Оголошення
13:07, 2 травня
live comments feed...
Коментарі