• Головна
  • Легалізація марихуани. Законопроект вже у Верховній Раді
11:58, 4 липня 2016 р.

Легалізація марихуани. Законопроект вже у Верховній Раді

До комітету Верховної Ради з охорони здоров’я надійшов законопроект про легалізацію марихуани у медичних цілях

Про це на брифінгу в Києві повідомив в.о. голови Державної служби з контролю за наркотиками Олег Дзісяк, передає "Громадське".

Законопроект також дозволяє ввезення в Україну зарубіжних нарковмісних препаратів, використання їх для створення вітчизняних аналогів і виготовлення болезаспокійливих ліків з українського маку

Марихуана - психоактивний елемент, який отримується з коноплі. Її вплив на організм людини прямо пов'язаний з психоактивними елементами(канабіноідами), які містяться в коноплі, найдієвіший з них дельта-9-тетрагідроканабінол.

Конополя в ході еволюції “навчилась” виділяти смолу для втримання пилку на квітках, захисту від палючого сонця і травоїдних, містить канабіноїди. Людський організм має канабіноїдні рецептори. Канабіноїди, які потрапляють в організм, впливають на ці рецептори, а вплив на рецептори в Центральній Нервовій системі визиває незвичні ефекти.

Медичне застосування:

Коноплі здавна використовувалась в медичних цілях, для полегшення пологів, релаксації, протисудорожні. В 2000-х роках проведені Центром досліждення лікарських
властивостей коноплі при Каліфорнійському університеті показали лікарський ефект марихуани при купіруванні нейропатичної болі і тошноти, в тому числі визваної ВІЛ інфекцією, а також при терапії розсіяного склерозу.

Застосування марихуани і її похідних (каннабіноідів) показало себе ефективним при лікуванні епілепсії, анорексії, бронхіальній астмі, мигрені, артриті, захворюваннях хребта і опорно-рухової системи. При глаукомі марихуана знімає тиск в оці, та приводить до уповільнення, або навіть зупинці прогресу захворювання. Деякі дослідження показують, що марихуана може уповільнити розвиток деяких видів раку.

В порівнянні з алкоголем, чи нікотином в марихуани немає так званого "передозу". Так як смертельна доза ТГК в 40 тисяч разів більше за середню ефективну. Але якщо ви захочете стати першим загиблим від передозування коноплі, то у Вас це теж навряд вийде, бо ви помрете набагато швидше від отруєння угарним газом, який виділяється при горінні.

Історія заборони:

У відносно недалекому минулому реальною альтернативою дереву, в якості сировини для виготовлення паперу -  була конопля.Конопляний папір не потребує відбілювання, не жовтіє, він міцніший і довговічніший. Відомо, що для перших паперових грошей, першого друкованого видання Біблії Гуттенберга, Конституції і Декларації незалежності США використовувався папір з конопляного волокна.

Папір з коноплі виготовляти набагато дешевше ніж з дерева, так як конопля - рослина однорічна і кількість отриманих з одного гектара волокон в рік значно перевищує такий самий показник з лісу. Саме тому, на початку ХХ століття ініціатором заборони коноплі в США виступили голови лісопереробних підприємств. В 1938 році, незважаючи на протести багатьох медиків, каннбаіс був вилучений з обігу в США. Відбулось це в результаті масової антиконопляної компанії Вільяма Рондольфа Херста і фармацептичної корпорації “Дюпон”. Корпорація виступала з позиції бізнесу, так як запатентувати можна лише ліки, патент на коноплю отримати неможливо.


Зараз вигідніше вирубати вже виросші ліса, ніж вирощувати коноплю, що викликає страх на рахунок нанесенню непоправимої шкоди навколишньому середовищу. Але через нелегальний статусу ТГК-вмісних сортів та сильно жорстких правил ліцензіювання і  постійних перевірок, які унеможливлюють таким підприємствам бути конкурентноспроможними.

в 2007-2008 роках виробництво паперу в Україні перевищило показник України при СРСР 1990 року. Це навіть, якщо брати до уваги той факт, що більшість українських підприємств працює на імпортній сировині. Представники асоціації українських підприємств целюлозно-паперової галузі “Укрпапір” вважають, що будівництво в Україні нового заводу з виробництва целюлози з волокна і соломи коноплі досить доцільно, насамперед для забезпечення внутрішнього ринку. Але і експорт високоякісного паперу з коноплі може приносити чималий прибуток на рівні з нафтодоларами.

В Україні конопля стоїть разом з сильнодіючими наркотичними речовини, та і взагалі в Кримінальному кодексі України немає розділень на легкі, середні і важкі наркотики, вони всі об”єднані в один термін: “Наркотичні речовини”. Наші закони настільки суворо до цього відносяться, що сажають за ґрати не тільки тих, хто торгує, а і тих, хто вживає, зберігає, або вирощує для власних потреб. Якщо у людини відберуть велику партію(більше 50г), йому може загрожувати тюремний термін до 8 років

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#марихуана #легалізація #марихуана історія заборони #конопля #стаття #кримінал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...