Більшість виробників смартфонів намагаються так чи інакше збільшити автономність роботи нових моделей - встановлюють потужніші акумулятори, оптимізують роботу системи, наввипередки змагаються у швидкості їх зарядки. Разом з тим після певного часу користування будь-яким смартфоном виникає необхідність всіляко економити дорогоцінні відсотки заряду.
Особливості налаштувань
Одним з найпопулярніших способів заощадження заряду смартфона, який лежить на поверхні, вважається енергоощадний режим. Сучасні смартфони навчились сигналізувати користувачу про низький рівень заряду, а деякі навіть автоматично переходять у відповідний режим. На зустріч користувача йдуть і розробники програмного забезпечення - наприклад, зі зростанням популярності мобільних азартних ігор деякі провайдери додають у слоти окремий режим енергоощадження. Зазвичай українське казино з 18 років пропонує має великий вибір таких ігор у своїх каталогах.
Принцип роботи енергоощадного режиму полягає в обмеженні роботи фонових процесів, а інколи і додатків, тож часом це може заважати отриманню важливих сповіщень. Втім, з кожним новим оновленням операційних систем Android або iOS розробники покращують роботу такого режиму, а одна з останніх тенденцій - інструменти штучного інтелекту, які буквально вивчають звички та поведінку користувача, що підібрати оптимальний режим.
Маленькі хитрощі
Втім, якщо режим енергоощадження покликаний дещо продовжити роботу смартфона, так би мовити, з останніх сил, то деякі персональні налаштування допоможуть мінімізувати навантаження на акумулятор:
- Зменшення яскравості;
- Вимкнення автоматичного оновлення та синхронізації;
- Зменшення інтервалу автоматичного блокування;
- Перехід на “темний режим”.
Подібних дрібних обмежень може бути безліч, проте єдине, що експерти називають марним - це закриття додатків через диспетчер задач. Річ у тім що на їх повторне завантаження витрачається значно більше ресурсів, ніж на вихід зі “сплячого” режиму.
Також не слід нехтувати оновленням операційної системи. Дуже часто розробники вносять низку критичних рішень, які впливають саме збільшення автономності роботи смартфона. Здавалося б, як дистанційно можна вплинути на роботу батарею? А метод виявляється дуже простим - оновлення зазвичай оптимізують загальну роботу системи та перерозподіляють навантаження на процесор, що дозволяє виконувати повсякденні задачі з меншою витратою цінних ресурсів.