Живопис – це різновид образотворчого мистецтва, що створюється завдяки нанесенню фарб на тверду поверхню.

В якості основи може виступати дерево, полотно, картон, скло і навіть лінолеум. А ось для барвистого шару потрібні якісні художні фарби – акварель, гуаш, темперні чи олійні. Пропонуємо в даному огляді кожен різновид фарб розглянути детальніше, вивчивши їх переваги та недоліки.

Акварель

Акварельні фарби відносяться до напівпрозорого матеріалу, який прийнято наносити тонкими шарами. Акварельний живопис створюється художниками в різних країнах з давніх-давен, і відрізняється тим, що дозволяє передати найтонші нюанси кольору, тон, легкість. Основним недоліком такого матеріалу є легка змивність з основи, хоча і цей момент можна віднести до переваги, адже за потреби частину малюнка можна легко прибрати.

Гуаш

Гуашеві фарби в живописі застосовують як у розведеному, так і у натуральному вигляді. Розведені фарби водою дозволяють створити прозорий шар, менш насичений та яскравий. До основної переваги можна віднести швидке висихання. А ось суттєвим недоліком є ​​те, що така робота при неправильному транспортуванні та експлуатації може тріскатися. Матеріал не економний у використанні, тому рекомендується купити гуаш оптом про запас.

Темпера

Темперні фарби активно використовують у живопису, особливо під час написання ікон. Їх можна застосовувати практично на всіх видах поверхонь, та задіяти у змішаних техніках. Основним недоліком є ​​короткий термін зберігання.

Масляні

Масляні фарби застосовуються в різних техніках - в прозорому і непрозорому вигляді, в багатошарових методах та інше. Особливість даного матеріалу полягає в тому, що працювати з ним можна тривалий період часу, доки не буде втрачена вологість. Цей момент можна віднести і до недоліку, оскільки для повного висихання готової картини може знадобитися близько 6 місяців.

Крім фарб, художникам при створенні живопису знадобиться вугілля, кольорові олівці, крейда, мастихін та шпатель. Не варто забувати і про кисті, які відрізняються формою та матеріалом виготовлення. Підбирати пензлики для малювання в Україні слід з урахуванням техніки, яка застосовуватиметься у роботі. У середньому потрібно до 5 виробів різних форм і розмірів.