Безпека особистого простору – один із важливих пріоритетів сучасної людини. Автолюбитель для захисту транспорту ставить відеореєстратор, велосипедист використовує спеціальні ланцюги-блокатори, для збереження житлового приміщення встановлюють відеоспостереження.
Прогрес не стоїть на місці. З кожним роком техніка стає більш складною та технологічною, але при цьому налаштувати та використовувати її набагато простіше. Наприклад, кілька років тому встановити систему відеоспостереження могли виключно професіонали, то сьогодні з цим завданням може впоратися звичайний користувач. А також раніше використовувалися відеореєстратори з проводами та жорсткими дисками, окремий персональний комп'ютер. На зміну їм прийшов якісний IP-реєстратор і камери відеоспостереження, які можна підключити бездротовим шляхом, а всі зібрані дані зберігати на «хмарі».
Що слід враховувати перед встановленням?
Система відеоспостереження може здійснюватися за допомогою дрота або бездротовим шляхом. Але навіть в останньому випадку слід пам'ятати, що мінімум один провід потрібно буде задіяти. Передача сигналу може здійснюватися за допомогою WiFi, а для забезпечення живлення обладнання все-таки потрібно підвести кабель.
Призначення відеокамер
Перш ніж вибрати певну модель камери, слід визначитися зі списком завдань, які вона має виконувати. Трансляція або запис відео та звуку, можливість підключення до домофонної системи - цій функціонал має далеко не кожна камера.
З чого складається сучасна система відеоспостереження?
Сучасні відеокамери відрізняються універсальністю та наявністю «інтелекту». Якщо раніше для повноцінної її роботи необхідно було придбати жорсткий диск, дроти, динаміки та мікрофони для систем відеоспостереження, то сьогодні цей список у рази менший. Все, що потрібно, так це IP камери відеоспостереження, провід та мобільний телефон.
Основні рекомендації щодо встановлення системи відеоспостереження
- Визначити місце, де буде розміщено відеореєстратор. Бажано, щоб він був прихований від сторонніх очей, але при цьому у приміщенні була допустима температура та вологість.
- Визначити площу території, яку необхідно охороняти. Це дозволить підібрати правильну кількість відеокамер, не залишаючи сліпих зон.
- Під час встановлення камери дотримуватись рекомендацій виробника та професійних монтажників. Чим вище встановлений прилад, тим нижча деталізація. Важливим є також кут огляду та інші параметри.
Варто зазначити, що правила встановлення аналогових та IP камер трохи відрізняються. Наприклад, встановлюючи дротові пристрої, важливо враховувати відстань між елементами системи.