Електрична тепла підлога – це один із найпопулярніших видів опалювальної системи. Підлогове обігрів відрізняється від стандартного центрального опалення високою продуктивністю, комфортною експлуатацією, енергоефективністю та простотою монтажу. Найчастіше цю систему теплої підлоги укладають під плитку, але існують спеціальні нагрівальні елементи, що дозволяють монтаж під ламінат, лінолеум, паркет і ковролін.
Нагрівальні мати є різновид гріючих елементів, які складаються з кабелю, укладеного певним чином і закріпленого на спеціальній сітці. Усередині матів розташована сталева або мідна жила, яка починає виробляти тепло, як тільки нею проходить електричний струм. Елемент, що гріє, покривається шаром ізоляції, що дає гарантію безпечної роботи системи. Провід укладається на сітці витками з рівною відстанню між кожним оборотом та закріплюється спеціальними фіксаторами. Завдяки своїй мінімальній товщині нагрівальний мат може встановлюватися різними способами, наприклад, стяжку або плитковий клей.
Які бувають нагрівальні мати
Нагрівальний мат для монтажу електричної теплої підлоги є найпопулярнішим видом опалювальної системи підлоги, яку найчастіше монтують під кам'яну або керамічну плитку. Головною перевагою матів є те, що при їх встановленні не потрібно піднімати рівень підлоги. Виробники розробили кілька видів продукції:
- мати на основі одножильного дроту. Вони оснащені однією житловою, що гріє. Монтаж одножильних матів складний, оскільки потребує двостороннього підключення до мережі живлення. До того ж, одножильний дріт не має додаткової ізоляції та генерує електромагнітне випромінювання, тому такий вид опалювальної системи краще укладати у нежитлових приміщеннях;
- нагрівальні мати з двожильним дротом. Нагрівальний елемент є покращеною версією матів. В основу входить кабель з двома жилами, де одна виконує роль елемента, що гріє, а друга замикає мережу. Монтаж таких матів спрощується за рахунок того, що один провід підключається до електромережі, а на іншому встановлюється герметична муфта.
Потужність нагрівальних матів визначається кроком укладання дроту. Фахівці рекомендують встановлювати мати там, де немає можливості підняти рівень підлоги.
Як вибрати нагрівальні мати
Перш ніж встановити теплу підлогу необхідно правильно вибрати нагрівальні елементи і визначитися зі способом монтажу. Виробники рекомендують перед покупкою враховувати:
- тип нагрівального матеріалу (одножильний або двожильний варіант);
- потужність матів та щільність обігріву. Це важливий критерій, який допоможе правильно визначити інтенсивність обігріву приміщення;
- товщину та гнучкість пропонованих нагрівальних елементів;
- наявність захисту від вологи;
- площа приміщення;
- сумісність з покриттям для підлоги.
Також не варто забувати про регулювання роботи нагрівальних матів. Багато елементів оснащені вбудованими терморегуляторами, які дозволяють контролювати та налаштовувати температуру обігріву у приміщенні. Інші моделі сумісні із зовнішніми термостатами або системами керування, що забезпечує більш гнучкі можливості для контролю та регулювання температурного режиму. Нагрівальні мати мають енергоефективність, універсальність, простоту монтажу, вони рівномірно розподіляють тепло і створюють оптимальний мікроклімат у приміщенні.