Позитивне мислення – вміння сприймати власне життя та навколишній світ оптимістично, а труднощі розглядати як можливість для особистісного росту. Мова йде зовсім не про «рожеві окуляри», а про реалістичне ставлення до життя. Людина адекватно реагує на події, що відбуваються. Для неї не притаманні емоційні упередження. Все, що відбувається аналізується розумно.
Переваги оптимістичного погляду на життя
Людина втрачає безліч можливостей, занурюючись у негативні думки. Роздуми про щось погане тільки забирають енергію та життєві сили, ведуть до стресу та бездіяльності. Позитивне мислення навпаки являється своєрідною терапією, яка підтримує фізичне і психологічне здоров'я. Позитивне мислення важливе як на роботі, так і під час відпочинку. Особливо, якщо людина полюбляє азартні автомати й бездепозитні бонуси за реєстрацію. Фортуна любить тих, хто любить життя.
З допомогою оптимістичного погляду можна досягти:
- Покращення якості життя;
- об'єктивної оцінки ситуації;
- зменшення тривожності;
- зміни підходу до розв'язання проблем;
- розвитку корисних навичок: емпатія, товариськість, впевненість у собі.
Позитивне мислення дозволяє дивитися на будь-яку ситуацію об'єктивно та раціонально. Воно допомагає фокусувати увагу на позитивних аспектах. Навчає спокійно реагувати на власні та чужі помилки, здійснювати конструктивну критику, знаходити ефективні шляхи розв'язання проблем.
Розвиток позитивного мислення
Щоб навчитися мислити позитивно, людині треба лише бажання. Варто:
- Слідкувати за негативними станами та відмовлятися від них (робити перерву, обговорювати тощо);
- проживати емоції коректно;
- відстежувати та позбавлятися джерел роздратування.
Ведення щоденника може бути корисним під час формування оптимістичного погляду на життя. Варто записувати всі ситуації, що трапилися, емоції, які в цей час переважали. Щоденник допомагає зрозуміти чи була реакція адекватною. Він сприяє звільненню від негативу.