Від правильної організації системи опалення залежить комфортне перебування мешканців будинку. Одним із найпоширеніших пристроїв для опалення є газовий котел. Пояснюється це високим ККД, естетичним зовнішнім виглядом, компактними розмірами та великим вибором моделей.

Щоб замовити газові котли, рекомендуємо звернутися до виробників цього обладнання.

Принцип роботи газового котла

Конструкція таких пристроїв включає такі елементи:

  • корпус (теплоізольований);
  • пальник;
  • гідравлічний блок;
  • теплообмінник;
  • прилади управління та забезпечення безпеки.

Деякі моделі оснащуються сучасною автоматикою із широким спектром додаткових функцій.

Принцип роботи газових котлів ґрунтується на нагріванні теплоносія, що проходить через теплообмінник, та подальшій віддачі отриманої теплової енергії в процесі циркуляції по опалювальній системі. Здійснюється через теплу підлогу, радіатори, сушки для рушників. Якщо до системи підключено бойлер непрямого нагріву, то забезпечується і нагрівання води.

Типи обладнання

Розглядаючи якийсь котел краще для приватного будинку 100 м2, необхідно спочатку розібратися в його видах. Класифікація здійснюється за різними параметрами та характеристиками:

  • Спосіб монтажу – підлоговий або настінний. Перший варіант відрізняється великими габаритами, а другий – компактністю та розширеним функціоналом, але, як правило, вони зазвичай менш потужні.
  • Кількість контурів. Від цього залежить призначення. Одноконтурні використовують лише для обігріву приміщень, а двоконтурні ще й для забезпечення гарячого водопостачання.
  • Тип камери згоряння – відкрита або закрита (турбований). У моделях першого типу підсмоктування повітря здійснюється за рахунок природної тяги, а в конструкції других передбачений вбудований вентилятор. Завдяки цьому у таких котлів вищий ККД, оскільки ефективне підсмоктування повітря відбувається зовні і всередині.
  • Тип обігріву – конвекційний та конденсаційний. Перший варіант вважається традиційним, коли відведення диму надвір здійснюється відразу через димохід. Другі характеризуються тим, що у них тепло, що утворюється, використовується повторно, зокрема для підігріву води. Тому продуктивність вища в середньому на 30% у конденсаційних котлів.

Обов'язково слід враховувати матеріал, з якого виготовлений теплообмінник – сталь, алюміній, чавун, мідь. Перші найбільше схильні до корозії (хоча їх внутрішня поверхня і захищена спеціальним захисним покриттям).