Постійні зміни тендерного законодавства вимагають від фірм-учасників постійно відстежувати їх, аби мати шанс брати участь у закупівлях та перемагати у них. Для цього необхідний цілий штат висококваліфікованих юристів, які спеціалізуються саме на тендерах (а також їм потрібно платити зарплатню). Для невеликих компаній це невигідно. А що робити, якщо результати закупівлі виявилися несправедливими? Щоб захистити свої права та стати переможцем, вартий юридичний супровід спеціалістів високої кваліфікації.
Як оскаржити тендер
Оскарження результатів тендеру – процедура досить клопітка, яка вимагає неабияких знань, часу та нервів. Для цього слід підготувати наступні папери: скарга, яка написана у вільній формі, де вказуються всі нюанси справи; документи, які підтверджують надані факти з посиланням на статті Закону України; чек про оплату подання скарги.
Скарга подається в Антимонопольний комітет України, який зобов’язаний у десятиденний термін розглянути її та надати відповідь про задоволення, незадоволення чи задоволення часткове. При необхідності час розгляду подовжується.
Розгляд скарги відбувається у відкритому режимі, у присутності Замовника та Скаржника. При даній процедурі можуть залучатися неупереджені експерти, висновки яких розмішуються на майданчику.
Чому потрібний юридичний супровід тендерів
Аби мати шанс перемогти, необхідний тендерний супровід юристів, які спеціалізуються та мають досвід саме у тендерному законодавстві. Вони:
- вивчать та проаналізують документацію;
- проаналізують тендерні пропозиції інших учасників;
- підготують установчі, технічні та інші документи учасника для передачі у тендерний комітет;
- здійснять юридичний супровід подачі тендерної пропозиції;
- у разі наявності неправомірних вимог Замовника сформулюють до нього запит щодо їх усунення;
- підготують документи переможця;
- проконтролюють укладання договору.
У випадку протизаконного програшу тендера кваліфіковані фахівці юридичної компанії підготують оскарження результатів тендеру, а для цього:
- ретельно вивчать документи;
- проаналізують проблему, що виникла;
- підготують рекомендації щодо її юридичного вирішення;
- оскаржать рішення Замовника, його дії та бездіяльність в Антимонопольному комітеті;
- проконтролюють законність рішення Антимонопольного комітету.
Все це гарантує прозорість та повну відповідність законам тендерну процедуру, допоможе перемогти та захистити інтереси клієнта.