З 5 квітня в Україні набули чинності нові правила реєстрації. Відтепер, частку повноважень взяли на себе органи місцевого самоврядування.
1. Що сталося?
В Україні змінилися правила реєстрації за місцем проживання. Тоді як раніше за це відповідала Державна міграційна служба (далі ДМС), то зараз частина повноважень була передана в: міські ради, сільські ради та райадміністрації. Такі зміни пов'язані, в першу чергу, з процесом децентралізації.
На http://propuska.com.ua/ua/ ви можете дізнатися, як швидко отримати прописку.
2. Прописка Львів: де і як поставити штамп?
Для міських жителів майже все залишилося без змін - вони, як і раніше, можуть поставити штамп в Центрі надання адміністративних послуг (далі-ЦНАП). Зараз же ЦНАП відкритий у всіх районних адміністраціях. Це означає, що якщо ви хочете, як варіант, прописатися в Київському районі Львова, то друк ви можете отримати Київської районної адміністрації. Однак більше за всіх від цієї реформи виграють сільські жителі - сьогодні, для отримання штампу, у них немає необхідності їхати в райцентр, що було необхідно раніше. Реєстрацію може зробити місцева сільська рада.
3. У ДМС тепер немає ніяких справ?
Справи є і дуже навіть багато. Далі надамо вам список обов'язків ДМС.
Перша - відновлення загублених документів.
Друга - оформлення першого паспорта громадянина України.
Третя – у разі, коли ви просто хочете отримати довідку про прописку (мається на увазі не зареєструватися заново, а отримати довідку про вже наявну) - допоможе в цьому, знову ж таки, ДМС.
Також, ДМС запустила веб-портал, де органи місцевого самоврядування матимуть можливість редагувати інформацію про реєстрацію. Завдяки цьому інструменту Єдиний державний демографічний реєстр буде повноцінно функціонувати.
4. За скільки днів можна оформити прописку?
Поспішаємо вас порадувати - нічого не змінилося, оформлення займе у вас всього один день. Що стосується необхідних документів, то при собі потрібно мати лише паспорт.