Основи вибору сережек

Доповнення готового образу прикрасами з благородних металів дозволяє не тільки виграшно розставити акценти, але й підкреслити власну статусність, успішність та витончений смак. Елегантні золоті чи срібні сережки, правильно поєднані з зовнішністю та одягом, надають впевненості у собі та своїх силах, що не можуть не помітити інші. Але важливо, щоб обрана пара відповідала ситуації, а також була не тільки красивою, а ще й зручною.

Основи вибору сережек

Сережки можуть обиратися відповідно не тільки до персонального стилю, але й до особливостей зовнішності, зокрема форми обличчя та кольору волосся. Стилісти дають кілька порад, як гармонійно поєднувати прикраси з індивідуальними рисами.

Форма обличчя та дизайн сережок:

  1. Кругла – подовжені прикраси: протяжки, підвіски. Краплеподібна огранка каміння. Складні геометричні конструкції, футуризм.
  2. Овальна – всі варіанти оформлення.
  3. Квадратна – тонкі протяжки та підвіски без масивного та квадратного декору, кільця.
  4. Ромбоподібна – округлий дизайн (коло, овал) сережок, великі кільця.
  5. Трикутна – масивні довгі прикраси, що розширюються донизу, витончені моделі середнього розміру з круглим чи квадратним дизайном, рослинні мотиви, завитки та орнаменти.

Обираючи прикрасу, особливо з оздобленням кольоровим камінням, враховуйте також колір волосся. Наприклад, вставки холодних відтінків (синього, зеленого, фіолетового, рожевого) добре пасуватимуть білявкам, а теплого (червоного, жовтого, помаранчевого) – брюнеткам та шатенкам. Рудим дівчатам варто обирати акцентні сережки із зеленим та червоним камінням. Але це загальні рекомендації, до яких ви можете прислухатися, але не обмежувати себе в експериментах.

Для виготовлення сережок можуть використовуватися такі види благородного металу, як:

  • золото 585-ї проби – цей сплав з 42% домішок вважається стабільним та візуально привабливим, завдяки чому отримав широке поширення;
  • золото 750-ї проби – цей сплав вважається преміальним через високий вміст чистого благородного металу, але може бути менш стійким до пошкодження поверхні;
  • срібло 925-ї проби – зносостійкий та красивий сплав з вмістом домішок лише 7.5%;
  • срібло 875-ї проби – міцніший сплав, але з більшою жовтизною та меншим блиском.

Якщо ви шукаєте практичну прикрасу, віддайте перевагу моделям з геометричним та символічним дизайном. Також гармонійно поєднуватимуться з більшістю образів мінімалістичні пусети у вигляді коштовного каміння у металевій оправі.

Популярні види сережек

Популярні види сережек

Срібні та золоті сережки можуть мати різні конструкції: від лаконічних цвяшків до складних дизайнів з різноманіттям деталей. Для оформлення прикрас можуть використовуватися цікаві ювелірні техніки, наприклад, гравіювання, алмазна грань для яскравого металевого блиску, чорніння для виразності декору. Сережки оздоблюються кольоровим та прозорим камінням, перлами та перламутром, коралами, керамікою, оформлюються кольоровою емаллю та ювелірним лаком. Також вони можуть бути без оздоблення, демонструючи природну красу благородних металів.

За типом застібки сережки діляться на:

  • пусети;
  • кільця;
  • ланцюжок-протяжку;
  • шпильку;
  • англійський та французький замок;
  • кафи.

Конструкція замка та вага сережок стають особливо важливими, коли мова йде про тривале повсякденне носіння. Тому для таких образів зазвичай обирають невеликі за розміром пусети, кільця чи моделі з англійським замком. Ділові образи доповнюються витонченими протяжками та сережками з французьким замком з мінімумом деталей. А от у вечірніх образах прикраси часто стають ключовими елементами, тому тут актуальними стають складні дизайни та різноманіття декоративних елементів. Наприклад, масивні підвіски з розсипом каміння, кільця великого діаметру, комбінування декількох ювелірних металів (каміння, кераміки, кольорової емалі, перлів).

Поради по догляду за сережками

Щоб ваші прикраси не втратили розкішне сяйво та яскраві переливи, необхідно правильно зберігати та чистити їх. Перш за все, враховуйте, що спеціалісти не рекомендують самостійно проводити чистку сережок з коштовним камінням. Краще періодично віддавати їх в ювелірний салон для професійного очищення. Якщо ж ваші сережки без оздоблення, у домашніх умовах можна використовувати легкий мильний розчин та м’яку тканину, уникаючи зайвого тиску на поверхню.

Зберігають прикраси з благородних металів у сухому та темному місці подалі від джерел прямого сонячного світла та тепла. Бажано використовувати окремі футляри чи м’які мішечки з тканини для кожної пари сережок. Правильний догляд дозволить зберегти бездоганну красу ювелірних виробів та продовжить строк їх носіння.

Джерело: stolychnashop.com.ua/ua/