Фахівці рекомендують щорічно проходити профілактичне обстеження. Будь-яка патологія, виявлена на ранніх стадіях, успішно піддається лікуванню. Пройти гінекологічний чек-ап варто, якщо у вас:
- нерегулярний менструальний цикл
- кілька статевих партнерів
- довго не можете завагітніти
- рано розпочали статеве життя (14-16 років)
- у сімейному анамнезі зустрічаються онкологічні захворювання
Сучасна zdravo клініка сімейної медицини пропонує низку спеціально підібраних досліджень, які дозволяють у короткий термін провести скринінг стану репродуктивної системи та молочної залози.
Що включає гінекологічний чек-ап
- Первинна консультація гінеколога
- Кольпоскопія розширена
- Мазок на флору + цитологія
- УЗД органів малого таза трансвагінально
- Пальпація молочної залози
Як проходить чек-ап
Гінекологічний комплекс та обстеження жіночого організму, на які можна записатись на сайті Zdravo.life, займає за часом близько години. Проходить у комфортних умовах гінекологічного кабінету медичного центру.
1. Етап перший
На первинній консультації гінеколог збирає анамнез пацієнтки. Проводить стандартний гінекологічний огляд, під час якого лікар досліджує зовнішні та внутрішні області паху.
2. Етап другий
Для внутрішнього огляду лікар застосовує спеціальний гінекологічний розширювач та проводить перевірку вагінального каналу, шийки матки, бере мазки на флору та цитологію, зразки тканин, якщо це необхідно.
3. Етап третій
Після внутрішнього огляду проводиться розширена кольпоскопія з допомогою спеціального оптичного апарату – кольпоскопа. Кольпоскопія, що входить до чек-апу https://zdravo.life/uk/checkup, є дослідженням шийки матки при багаторазовому збільшенні. Це найбільш інформативний метод визначення можливих патологій шийки матки.
4. Етап четвертий
Наступний етап гінекологічного комплексу – трансвагінальне УЗД. Процедура дозволяє визначити розміри та розташування матки та яєчників, структуру тканин та наявність патологічних змін органів малого тазу. Процедура абсолютно безболісна!
5. Етап п'ятий
Дослідження молочних залоз складається з візуального огляду та пальпації. В результаті огляду лікар може виявити новоутворення та дати направлення на додаткові дослідження (УЗД чи мамографію). Найсприятливіший період проведення дослідження у перші 2-3 дні після закінчення менструації.