Чашка міцної кави - це те, з чого багато хто з нас починає свій день, вирушаючи заварювати смачний і ароматний напій відразу після пробудження. Цій традиції вже багато століть, і з'явилася вона недарма – вся справа у високому вмісті в кавових зернах компонентів, що бадьорять і тонізують. Але в сучасних реаліях люди, які ведуть активний спосіб життя, п'ють каву не тільки вранці, а весь день до глибокого вечора і навіть перед сном, вдома та в офісі, в кав'ярнях або навіть на вулиці завдяки кавоавтоматам та численним точкам продажу. У зв'язку із цим виникає закономірне питання, чи можна пити каву на ніч. З ним нам допоможуть розібратися досвідчені фахівці, які вивчають вплив кофеїну, який міститься в цьому улюбленому багатьма росіянами напої, на людський організм.
А придбати якісну мелену каву можна за посиланням https://ekava.com.ua/ua/shop/category/kofe/molotyi!
Як кава впливає на організм?
Кофеїн міститься в натуральній каві і при попаданні в організм людини блокує аденозинові рецептори, що викликає почуття втоми. Цим пояснюється той бадьорий ефект напою, який усім нам добре відомий. Але він принагідно тягне за собою:
- підвищення тиску;
- почастішання пульсу;
- звуження судин;
- викид у кров адреналіну;
- стимуляцію роботи сечовидільної системи
Все перераховане не сприяє міцному та спокійному сну. Максимальний ефект досягається через 30-45 хвилин після вживання і продовжується протягом 2-4 годин.
Пити чи не пити каву на ніч?
Натуральні зерна кави, з яких готують смачні кавові напої, мають у своєму складі велику кількість кофеїну, який не тільки активізує роботу ЦНС аж до її перезбудження, а й блокує вироблення мелатоніну – гормону сну, що може спровокувати складності із засипанням. Остання чашка повинна бути випита не пізніше ніж за 2, а краще за 4 години до сну. Цього часу буде достатньо, щоб організм встиг його «переварити». В іншому випадку можливі:
- безсоння;
- ранковий головний біль;
- набряки через затримку рідини в тканинах;
- часті позиви до сечовипускання;
- відчуття «розбитості» після пробудження.
Є й альтернативна думка щодо вживання кави на ніч. Деякі фахівці вважають, що якщо його випити перед сном, то активізуються нейрони гіпокампу, що покращить ваші здібності до запам'ятовування інформації. Крім того, існує невелика категорія людей (не більше 5% загальної чисельності жителів Землі), на яких кофеїн взагалі не діє.