Швидкомонтовані будівлі (ШМБ) — це сучасне рішення для зведення в короткий термін споруди під виробництво або для зберігання вантажів. Вони є економічною альтернативою капітальному будівництву, адже не вимагають дозволу на введення в експлуатацію та мають безліч інших переваг. Яких саме — розглянемо в цій статті.
Заради чого варто обрати швидкомонтовані споруди
Швидкомонтовані споруди будуються на міцному металевому каркасі, який стійкий до корозії. Матеріалом стін та покрівлі є сендвіч-панелі. Завдяки ним ШМБ мають невелику вагу, а тому їх можна встановити майже на будь-якій поверхні без заздалегідь підготовленого фундаменту, наприклад, на асфальтованому чи забетонованому майданчику.
На відміну від капітального будівництва, монтаж швидкомонтованих будівель займає мінімум часу. Так, об’єкт площею 1000 кв.м можна ввести в експлуатацію вже через півроку після початку робіт. Будівлі цього типу є мобільними, адже їхній демонтаж проходить так само швидко, завдяки чому їх можна транспортувати на іншу локацію. Термін експлуатації в середньому складає понад 30 років.
Швидке будівництво каркасних споруд дає змогу зменшити витрати на спецтехніку та будівельників. Завдяки цьому загальна вартість монтажу буде значно меншою, ніж при капітальному будівництві.
Іншими перевагами швидкомонтованих будівель є:
- стійкість до механічних навантажень, корозії та зовнішнього впливу;
- вогнетривкість;
- можливість встановити всередині будь-яке обладнання та провести комунікації (опалення, освітлення тощо);
- високі теплоізоляційні властивості сендвіч-панелей, що знижує витрати на системи обігріву.
За потреби кожен елемент ШМБ легко можна замінити або навіть провести повну реконструкцію будівлі.
Сфери використання ШМБ
Конструкція швидкомонтованої будівлі може змінюватися залежно від потреб бізнесу. Наприклад, за умови використання холодильного обладнання можна встановити додаткову теплоізоляцію. Або підсилити окремі її елементи у випадках, коли планується експлуатація складської техніки.
Завдяки цьому швидкомонтовані будівлі — це універсальний варіант для безлічі сфер. Технологія використовується для монтажу:
- заводів;
- виробничих цехів;
- складів та ангарів;
- логістичних будівель;
- навісів тощо.
Водночас можна замовити монтаж ШМБ за індивідуальним проєктом, що дасть змогу отримати будівлю, яка найкраще відповідатиме особливостям виробництва. Замовник може обрати різну площу, кількість поверхів, планування тощо.