Вироби для дітей не залишають байдужими жодних батьків. Хочеться купити милі костюмчики, шапочки, шкарпетки. Та обираючи одяг для новонароджених, варто пам’ятати про помірність, адже діти дуже швидко ростуть і часто більшість предметів гардеробу навіть не встигають приміряти. Давайте дізнаємося, які речі обов’язково потрібні для дітей в перші місяці життя.
Які предмети гардеробу знадобляться для немовлят
Складаючи гардероб для новонароджених дітей, потрібно враховувати пору року. Влітку малюкові не знадобиться зимовий комбінезон чи теплі костюми. Але в такому разі потрібно купити більше легеньких кофтинок з натуральних тканин. Загалом, менеджери дитячих магазинів радять купити такі предмети для малюків.
- Три-чотири «чоловічки» з довгими рукавами та штанинами. Їх можна використовувати як прогулянковий одяг в теплу пору року, домашній одяг чи піжама. Одягати такі речі дуже просто, тому малюки не вередують під час переодягання.
- Боді або сорочки. Їх може знадобитися до шести штук. Боді виготовляють на короткий та довгий рукав, їх легко одягати та зручно змінювати підгузки для немовляток.
- Штани та повзунки (від 5 штук). Потрібно обирати вироби з еластичними поясами, які не перетискатимуть животика малюка. Роздільний одяг вигідно купувати тому, малюки ростуть непропорційно. В такому випадку простіше комбінувати штани з іншими предметами гардеробу.
- Шапочки, шкарпетки, царапки. Новонародженим дітям такі вироби знадобляться в перші місяці життя. Шапочки потрібно купувати різного розміру.
- Теплий одяг з флісу. Кофти, комбінезони з капюшоном захистять дитину під час прогулянок прохолодними вечорами чи в осінньо-весняний період.
В каталозі інтернет-магазину «Мама Купи» зібрані стильні моделі, які задовольнять навіть найвибагливіших батьків. А дізнатися більше про те, як вибрати одяг для хлопчика, можна у статті.
На що звернути увагу при виборі одягу для малюків
При виборі одягу для дітей не можна керуватися лише візуальним фактором. Дитина має почувати себе комфортно, тоді малюк буде менше вередувати під час прогулянок. Батьками варто взяти до уваги такі поради.
- Рекомендовано купувати одяг в різних розмірах. Малюки стрімко ростуть, тому навіть якщо на даний час комплект завеликий, за кілька тижнів дитина вже може його носити.
- Не варто обирати одяг з надмірним декором. І мова не про те, що зараз в моді однотонний стриманий дитячий одяг. Немовлятам просто незручно і небезпечно носити вироби, прикрашені блискітками чи іншими декоративними елементами.
- Речі мають бути відповідного розміру, максимум на розмір-півтора більшим, ніж носить малюк. Не можна обирати речі, які мають вузьку горловину чи манжети: вони тиснутимуть на тіло малюка.
- Одяг повинен бути виготовленим з натуральних тканин. Вироби можуть мати невеликий вміст штучних волокон для збереження еластичності.
Потрібно пам’ятати про принцип багатошаровості під час одягання дитини. Тому кофтинки, курточки, комбінезони повинні бути просторими, щоб під них можна було одягнути натільний одяг. Щоб речі довше зберігали привабливий вигляд, слід дотримуватися рекомендацій виробника стосовно догляду за виробами. Деякий одяг, наприклад, слід прати лише вручну.
Важливий нюанс, про який часто забувають дорослі, — перевірка сертифіката якості від виробника. Найкраще довіряти перевіреним брендам або магазинам, які додають у колекцію якісні товари для дітей. Подбавши про безпеку та комфорт дитини, батьки зможуть уникнути сліз під час збирання на прогулянку. Детальніше про те, як зробити процес одягання малюка веселим та захопливим, читайте у статті.
Як правильно визначити розмір одягу для малюка
Батькам доводиться вгадувати розмір першого одягу для новонароджених дітей. Найменші вироби шиють довжиною 44-50 см. Проте не варто купувати найменші комбінезони чи боді — краще взяти вироби з запасом довжини та ширини. Після народження дитини батьки уже можуть дізнатися правильний розмір одягу.
Проте й тут потрібно дотримуватися правила запасу. За перші тижні життя діти можуть прибавити в рості кілька сантиметрів. Виробники дитячого одягу зазвичай вказують, на скільки місяців розраховані речі, наприклад «від 0 до 2 місяців». Часто на етикетці можна побачити маркування в сантиметрах, тобто у рості дитини. Розмір речей може відрізнятися залежно від бренду.
Деякі виробники випускають так звані «маломірки». Обрати одяг правильного розміру доволі складно, оскільки батьки не можуть приміряти речі на дитину, навіть якщо візьмуть з собою на шопінг. В такому випадку вигідно купувати одяг в інтернет-магазині, де можна детально ознайомитися з параметрами та неспішно вибрати речі.