Колаген є найважливішим компонентом хрящів. І дуже часто ураження суглобів пов'язане саме з недостатньою кількістю цього білка в тканинах. У вигляді харчових добавок Колаген оздоровлює хрящову тканину суглобів, а також зменшує біль, що підтверджено науковими дослідженнями.
Що таке колаген
Цей протеїн – основне будівельне волокно організму. Він найважливіший компонент сполучної тканини і входить до складу:
- хрящів;
- кісток;
- зубів;
- сухожиль;
- зв’язок;
- шкіри;
- м’язів.
За кількістю в організмі переважає колаген типу I (усього 28 типів), який становить близько 90% усіх колагенових білків.
Дефіцит колагену
Усі види білків синтезуються організмом в достатній кількості. Проте існує ряд факторів, що руйнують колагенові волокна або пригнічують його синтез.
- Стрес. При хронічному стресі також знижуються синтез та відновлення, підвищується інтенсивність запальних процесів.
- Шкідливі звички. Спиртні напої та паління перешкоджають метаболізму амінокислот, тому знижується утворення волокон та їх відновлення.
- Старіння – природний біологічний процес, при якому знижуються усі синтетичні процеси, в тому числі і вироблення колагену.
- Недостатність білка в харчуванні. Колаген синтезується з амінокислот (гліцин, пролін, гідроксипролін) – маленькі цеглинки, що організм отримує з білків харчових продуктів. Низькобілкове харчування веде до недостатності «будівельного матеріалу» і погіршення стану суглобів.
- Високовуглеводна дієта. Надмірна кількість цукрів призводить до глікозилювання пептидів, тобто зміни їх структури, що призводить до порушення їх функції.
Як колаген впливає на суглоби
Його вплив на суглоби добре вивчено. Він покращує пружність та еластичність хрящової тканини. Це захищає суглоби і зменшує ризики розвитку остеоартриту з віком. Прийом колагенових добавок може полегшити симптоми вже наявної дегенерації, зменшити появу нових змін і зменшити біль. Слід знати, що колаген не може безпосередньо всмоктуватися в суглоби або шкіру. Він, як і інші білки, перетравлюється в травному тракті частково до вільних амінокислот і частково до колагенових пептидів. Вони мають високу біодоступність, тому добре всмоктуються з крові в цільові тканини. Таким чином, колагенові добавки забезпечують необхідну кількість амінокислот, які можна використовувати для побудови суглобів, кісток і шкіри. Крім того, пептидам колагену приписують унікальні функції, недоступні іншим білкам. Вони збільшують поділ клітин шкіри та стимулюють синтез нових колагенових волокон. Колаген покращує стан суглобів, шкіри, кісток та інших органів, шляхом насичення організму потрібним будівельним матеріалом та покращення відновних процесів у сполучній тканині.