Запуск нового проєкту завжди потребує певних інвестицій. Будуть вони власні чи залучені із зовнішніх джерел — це вибір, що має зробити підприємець. Для забезпечення успішного старту бізнесу та його подальшого розвитку потрібно розглянути доступні варіанти фінансування, адже цей вибір суттєво вплине на загальну стратегію розвитку підприємства.

Wb6wx7BrFz4rYuF_2t1GqkSDw98WAx4TQfgJolWFOkxQC-zSHqfSjKIFOvCaTRqq4dBDDLFylfA6KddcFTY_zuPAthDUtDuyG9pAkqUW5XypQM17Rfgsuvl5brPxcJ_kLDjFd9H04gKVzM3b3d41w8U

Проєкт «Школа бізнесу Нова пошта» допоможе більш ретельно розібратися у цьому питанні, зокрема в особливостях краудфандингу https://online.novaposhta.education/blog/kraudfanding-v-ukraine. Зараз пропонуємо дізнатись про основні стратегії фінансування та їхні особливості.

Що таке стратегія фінансування?

Цей задокументований план визначає, яким чином підприємство буде отримувати фінансування та управляти грошовим потоком для досягнення своїх задач. Стратегія фінансування містить такі аспекти:

  • джерела фінансування;
  • частки та структуру капіталу;
  • управління оборотними коштами;
  • контроль фінансів та відповідні форми звітності;
  • планування річного бюджету;
  • оцінку та моніторинг ситуації.

Розглянемо 5 актуальних стратегій фінансування. Першочергово їх відрізняють джерела отримання коштів.

uXSzWBBczQfyk2vEtbynMMXRMt-paEr_dGpb_7D_JSNugMSaAcZtmfAOTX5P8ss9SJ7mcwI1ooACjzvoGYt7TXW4qfEJvJWoM29HpMO7pNn5liW7II7DMEbdyVJXOcYlVcno2h9l_4prmfZHtJxv-nk

Інвестування громади

Залучення коштів від фізичних осіб (краудфандингові кампанії) або державної підтримки (грантів). Таким чином можна суттєво збільшити свій бюджет. Однак потрібно чітко та сумлінно виконувати зазначені обіцянки. Така практика є доволі розповсюдженою. Багато успішних проєктів, зокрема онлайн сервісів, стали можливими завдяки краудфандингу. 

Самофінансування

Підприємець використовує власні кошти, заощадження, активи для фінансування свого проєкту. Таким чином ви отримуєте повний контроль над грошовим потоком, не сплачуєте відсотокі нвесторам, не віддаєте борги тощо.

Така стратегія є доволі ризикованою, оскільки є ризик втрати власних коштів. Тому такий варіант актуальний для тих, хто вже має значні статки та може ризикнути заради успіху проєкту.

Залучення інвесторів

Ви залучаєте капітал від приватних інвесторів, інших компаній або венчурних капіталістів. З переваг — за умови вдалої угоди, ви відразу отримаєте необхідну суму для старту діяльності. Однак за це доведеться поділитись часткою власності, доходів. 

Отримання кредиту

Кредитні установи, зокрема банки, активно дають позики на відкриття та розвиток бізнесу за умови надання необхідних документів. Деталі та умови залежать від конкретного банку, однак зазвичай там доволі прийнятна відсоткова ставка. Перевага — ви отримаєте необхідну суму за короткий проміжок часу. Недолік — сплачувати кредит та відсотки потрібно навіть у випадку, якщо проєкт провалиться.

Фінансування через акціонерне товариство

Процес подібний до залучення інвесторів, однак відбувається не в індивідуальному форматі, а у публічному. Реалізація частки власності шляхом випуску акцій на відкритому ринку. Так можна значно збільшити капітал. При цьому зростає відповідальність перед акціонерами та кількість публічної інформації про проєкт.

Партнерство

Укладання угоди з партнерами, що в рівних долях матимуть вплив на компанію. Це можуть бути фізичні особи або інші підприємства. Так можна отримати фінансову підтримку, а також додаткові ресурси, знання і досвід. Однак доведеться узгоджувати рішення щодо розвитку компанії з партнерами.