Кішки — одні з найохайніших тварин. Вони багато часу приділяють догляду за шерстю. Через регулярне облизування велика її кількість потрапляє до травної системи, де вона злипається і перетворюється на щільну грудку. У природних умовах позбутися шерсті кішкам і котам допомагає трава — вона викликає у тварин блювоту, під час якої грудки, що збилися у тверду масу, виводяться назовні. Але що робити тим пухнастим вихованцям, які мешкають в умовах квартири?

Правильне харчування та спеціальні засоби

Запобігти утворенню щільних шерстяних грудок і полегшити їх вихід зі шлунково-кишкового тракту кішки можна: для цього створені спеціальні засоби, що поліпшують перистальтику (скорочення) кишечника. Замовити якісні товари від найкращих вітчизняних і зарубіжних виробників можна на сайті ZooTime. Власникам кішок довгошерстих порід (а вони найбільше страждають від цієї проблеми) варто звернути увагу на:

  • Спеціальні корми, що сприяють виведенню шерсті. Як правило, це збалансовані за білками, жирами та вуглеводами суміші із вмістом додаткових елементів — целюлози чи клітковини, які підтримують оптимальну мікрофлору та поліпшують моторику травних органів. Одні корми призначені для постійного вживання, інші рекомендовані під час лікувального курсу, наприклад для лікування кишкових розладів.

  • Особливі зоотовари — спеціальні пасти, гелі та ласощі (таблетки, палички) проти грудок шерсті.

Високу ефективність показали солодові пасти (вони ж мальт-пасти), які нормалізують обмін речовин, запобігають утворенню грудок і сприяють безпечному виведенню шерстяних мас, що вже сформувалися. Такі пасти містять екстракт солоду, олії та жири. Ці компоненти пом’якшують проходження шерстяних грудок назовні та допомагають боротися із закрепами.

Формула профілактичних і лікувальних гелів зазвичай містить кілька видів олій, харчові волокна для поліпшення перистальтики та додаткові елементи, що благотворно впливають на роботу різних систем організму тварини (вітаміни, пребіотики тощо).

Чим небезпечні грудки шерсті

Коти, які страждають від закупорювання шлунково-кишкового тракту, стають млявими й апатичними, у них може зникнути апетит, тварину може турбувати діарея, закреп, больові відчуття в ділянці живота. Варто пам’ятати, що:

  • тверді шерстяні маси ускладнюють роботу травного тракту й засвоєння поживних речовин;

  • серед найнебезпечніших наслідків — розвиток захворювань внутрішніх органів (гастрит, панкреатит та інші).

Як профілактичні засоби фахівці магазину ЗооТайм радять регулярно купати й вичісувати свого домашнього вихованця, що особливо важливо робити під час линяння.