У більшості великих міст якість повітря не відповідає встановленим нормам. Смог, пил та інші подразники можуть стати причиною появи задишки, виникнення проявів алергії або призвести до погіршення самопочуття. На сьогодні єдиним дієвим способом уникнути цих проблем є використання очищувачів повітря. Спробуємо розібратись, що вміє така техніка.

Як працює побутовий очищувач повітря

Конструкція більшості таких девайсів однакова: це один або декілька вентиляторів, завдання яких — прогін повітря через систему фільтрації. Вона є ключовою компонентою та займає більшу частину простору корпуса.

Склад фільтраційної системи може суттєво відрізнятися, включаючи від декількох простих фільтрів до досить потужного набору, здатного боротися майже з усіма забруднювачами повітря — від шерсті тварин та алергенів до плісняви й шкідливих мікроорганізмів. А деякі навіть уміють нейтралізувати неприємні запахи.

Очищувач повітря може бути оснащений додатковими функціями та включати один або декілька елементів:

  1. Іонізатор. Пристрій, який уміє боротися з деякими забруднювачами повітря, іонізуючи його. Легкі іони «приклеюються» до шкідливих частинок, блокуючи їх. Особливо ефективно іонізатори нейтралізують алергени.
  2. Озонатор. Як відомо, озон є потужним окислювачем. Він здатен вбивати мікроорганізми та сприяти очищенню повітря від неприємних запахів. Озонатори активно використовуються в медзакладах для стерилізації приміщень.
  3. Зволожувач. Сухе повітря має негативний вплив на здоров’я людини. Зволожувач здатен нормалізувати цей показник.
  4. Ароматизатор. Призначення цього пристрою зрозуміле без пояснень.
  5. Дистанційне керування. Наявність можливості керувати роботою очищувача за допомогою пульта або смартфона — очевидний плюс.

purifier-masthead-m-2.jpg

У яких випадках без очищувача повітря не обійтись

У будь-якому великому місті рівень забрудненості повітря перевищує існуючі нормативи. Особливо страждають мешканці промислових районів або будинків, розташованих обабіч автострад.

Та й у відносно невеликих містах завжди є райони, де повітря потребує очищення. Наприклад, біля великих промислових підприємств, автостоянок, автосервісів тощо. Якщо біля вашого дому розташовано об’єкт хімпрому, то потрібен очищувач повітря з якісним HEPA-фільтром.

Якщо в родині є алергіки, без цього девайса також не обійтися: пилок та інші збудники алергічних реакцій у будь-якому разі проникатимуть до приміщення. Наявність домашніх тварин, особливо з довгою шерстю, а також велика кількість килимів — теж очевидний привід мати вдома очищувач.

Не зайвим буде цей пристрій і в дитячій кімнаті. У дітей, як відомо, імунітет слабкий, щоб запобігти ризику підхопити віруси та інші мікроорганізми, варто придбати очищувач повітря з функцією іонізації, оснащений фотокаталітичним фільтром.

Нарешті, в регіонах із підвищеною вологістю очищувачі з фотокаталітичним фільтром здатні ефективно боротися з такими неприємними проявами, як пліснява та грибок.