Гарний, просторий, теплий балкон є важливим атрибутом сучасного житла. Минули ті часи, коли кияни зберігали на своїх балконах різний мотлох або в кращому разі велосипеди. Сьогодні балкон є інтер'єрним об'єктом з корисною житловою площею. Він може бути багатофункціональним – для відпочинку, раціонального зберігання речей, створення зимового саду, робочої зони тощо. Іноді їх використовують для розширення житлового простору квартири, забираючи стіну між кімнатою та балконом.

Нижче ми розглянемо найпопулярніші варіанти модернізації малогабаритних балконів у багатоповерхівках радянської споруди, коли дуже хочеться збільшити їх площу, утеплити та використовувати отриманий простір з користю.

Популярні варіанти модернізації балконів радянського типу

Балкон - це виступаючий зі стіни будинку майданчик, огороджений поруччям і здатний вивести комфорт життя в квартирі на новий рівень. Залежно від типу балкона у панельному будинку підбирається модернізація. Балкон под ключ киев захистить цей п'ятачок, що продувається всіма вітрами від протягів, опадів, пилу та зробить балконний простір більш затишним. Головне – визначити потреби, вид конструкції та перевірити стан плити.

Сьогодні є кілька способів покращити та модернізувати балконний простір. Все залежатиме від того, що потрібно замовнику.

Балкон з виносом по підвіконню

Часто для маленьких балконів обирається скління з виносом підвіконня. Робота полягає в монтуванні до огорожі металевих ферм-куточків, які виходять за поруччі на відстань у 30-40 см. Так розширюється доступний простір, збільшується підвіконня, по якому за рахунок жорсткості можна навіть ходити — він витримає тяжкість квіткових горщиків або ящиків для розсади та середню вагу людини.

Головним мінусом виносу по підвіконню є зростання навантаження на бетонну плиту. Тому такий метод не підходить старим будинкам, балкони яких знаходяться в аварійному або перед аварійному стані.

Балкон із виносом по плиті

Таким розширенням можна збільшити ширину до 45 см. Це дозволяє перетворити балконний простір на робочий кабінет, додаткову спальню або кімнату відпочинку, облаштувати майстерню для хобі або зелену зону. Головне — довірити модернізацію одній професійній бригаді, щоби робота йшла комплексно, без перенесення відповідальності на інших людей. Краще не братися за таке скління самостійно, оскільки будь-яка помилка загрожує обвалом усієї конструкції або появою протягів, вогкості та інших неприємностей.

Головним недоліком цього є чималі фінансові вкладення, проте вони повністю окупаються одержуваними зручностями.

 Компанія Балко надає своїм клієнтам найкращі пропозиції - низькі ціни та швидкі терміни встановлення балконів - https://balko.com.ua/balkon-pod-kluch-2/ 

Комбінований балкон

Така модернізація є поєднанням двох видів виносу — по підвіконню і плиті. Це дає максимально можливе збільшення корисної площі. Однак спосіб вимагає монтажу даху, оскільки стандартного козирка буде недостатньо.

Основна робота складається з наступних етапів:

  • безпосередньо на об'єкті із з'єднаних один з одним ферм виготовляється металевий каркас для даху;

  • каркас кріпиться із внутрішньої сторони на плиту верхнього балкона або вже існуючий дах, а із зовнішнього боку – на пластикову раму;

  • зверху на каркас настилається плита OSB або рубероїд;

  • настилається бітумна черепиця;

  • проводиться утеплення пінополістиролом та гідроізоляція.

Така комбінація матеріалів дає одночасне утеплення та звукоізоляцію нового даху.

Французький балкон з виносом

Зараз французьким називають засклений балкон з вікнами від підлоги до стелі. Такий варіант передбачає встановлення як пластикових, так і металевих профілів.

Головний плюс французького балкона – панорамний вигляд. Ціна установки французького балкона не надто відрізняється від класичного, а швидкість виконання робіт вища.

Головний мінус – таку конструкцію важко мити. Відсутність підвіконь не дозволить поставити велику кількість квітів чи розсади. Також доведеться продумувати вентиляційну систему або частіше провітрювати кімнату.

Але іноді одного панорамного скління з вікнами від підлоги до стелі замало, якщо балконна плита вузька. Зробити цю площу комфортнішою можна за рахунок виносу по плиті. Щоб облаштувати додатковий житловий простір, проводяться такі роботи:

  • демонтується парапет;

  • зварюється каркас для виносного скління;

  • нижня частина балкону підшивається для захисту плити та металоконструкцій;

  • монтуються панорамні вікна;

  • виробляється тепло- та звукоізоляція козирка;

  • проводиться утеплення, внутрішнє оздоблення підлоги, стелі та задньої стіни.

До інших, менш популярних варіантів модернізації балконного майданчика відносять - винос на консольних балках, на консольній з/б плиті, з опорами, приставні, прибудовані та навісні конструкції.