У попередній статті ми розповіли, на що варто звертати увагу під час виборів робота-пилососа. У цій представимо найбільш популярні моделі розумних пилососів і розглянемо їх плюси та мінуси. В першу чергу оцінюватимемо потужність, акумулятор, тип навігації, вологе прибирання та функції програми.

1 місце - Dreame L10 Pro

На першому місці рейтингу опинився Dreame L10 Pro. Пилосос Dreame L10 PRO - це інноваційний пристрій, який заслуговує перше місце у твоєму топі з кількох причин. 

По-перше, Dreame L10 PRO має потужне всмоктування, яке дозволяє ефективно прибирати пил, бруд і волосся на будь-яких типах поверхонь, включаючи килими, плитку та паркет. Завдяки передовій технології та якісним компонентам, цей пилосос досягає високої продуктивності та забезпечує бездоганний результат прибирання. 

По-друге, Dreame L10 PRO оснащений інтелектуальною системою навігації, яка дозволяє йому автоматично визначати місцезнаходження і планувати оптимальний маршрут прибирання. Він обладнаний датчиками, які допомагають уникати зіткнень з меблями та запобігати падіння з сходів. Ти можеш бути впевнений, що пилосос буде працювати точно й ефективно. 

По-третє, Dreame L10 PRO має тривалий час автономної роботи завдяки потужному акумулятору. 

Він може працювати до 150 хвилин після повного заряджання, що дозволяє прибрати великі площі без перерви. Крім того, пилосос оснащений функцією автоматичної підзарядки, що означає, що він самостійно повертається на зарядну базу, коли рівень заряду акумулятора стає низьким. 

І нарешті, Dreame L10 PRO має стильний і ергономічний дизайн, який доповнює його функціональність. Він легкий, компактний і зручний у використанні.

Якщо хочете собі робот-пилосос, радимо придивитися до моделі Dreame L10 PRO.

2 місце - Roborock S7

Про нього чули багато хто - це дійсно добротна модель від бренду Roborock. Потужність всмоктування 2500 Па середня, зараз є пристрої за тією ж ціною, але з більш високою продуктивністю. Тим не менш, цієї сили всмоктування вистачить для очищення підлоги та килимів із коротким ворсом.

Зазначимо і об'єм пилозбірника: 470 мл вистачить на кілька збирань. Акумулятор цієї моделі місткий, 5200 мАч забезпечують 3 години автономної роботи. Турбощітка у цьому пилососі силіконова, і у неї плаваючий механізм, тобто вона постійно прилягає до поверхні підлоги. Так виходить зібрати більше сміття.

Тепер про вологе прибирання: виробники впровадили у Roborock S7 нову технологію Sonic Sea. На мікрофібру подаються коливання, їхня частота досягає 3000 разів на хвилину. Завдяки подібній вібрації робот більш ретельно третя підлога. При попаданні на килим він підніме конструкцію з мікрофіброю, так що можна проводити одночасно сухе та вологе прибирання.Ця модель теж має лазерний далекомір, тому вона будує точні карти приміщень і зберігає їх у додатку. Там можна поставити віртуальну стіну, намалювати заборонену лінію, скласти розклад, відрегулювати потужність або подачу води на мікрофібру.

До Roborock S7 можна докупити станцію самоочищення, але коштує вона досить дорого, тому самі вирішуйте, чи вона вам потрібна.

3 місце - Okami U100 Plus

На третьому місці рейтингу опинився Okami U100 Plus. Все тому, що і сухе, і вологе прибирання робот виконує на п'ятірку. Японський двигун NIDEC забезпечує потужність до 5000 Па (при середньому показнику у подібних моделей 2500 Па): з такою силою всмоктування пилосос точно збере весь пил та сміття. Такі моделі, як U100 Plus, доводять, що роботи-пилососи не просто пересуваються по квартирі, а справді забираються.

Вологе прибирання теж на рівні. Робот рухається Y-подібною траєкторією: їздить вперед-назад і при цьому згортає в сторони. Так він протирає одне місце кілька разів.

Завдяки лазерному далекоміру пилосос за секунди аналізує приміщення та відправляє готову картку до додатку. На ній виставляються заборонені зони чи віртуальні стіни. Пилосос вміє запам'ятовувати відразу кілька карт, що стане в нагоді, якщо, наприклад, ви живете у власному двоповерховому будинку.

Через додаток також зручно зонувати прибирання: вибирати одні кімнати, які потрібно прибрати пристрою, або забороняти заїжджати в інші. Можна налаштувати графік роботи пристрою: у потрібний час воно буде самостійно вмикатися і забиратися в будинку. Додаток нагадає і про планову заміну витратних матеріалів.

Якщо хочете собі робот-пилосос зі станцією самоочищення, радимо придивитися до моделі Okami U110 Home Station.

4 місце - Panda EVO

Продовжуємо наш рейтинг моделлю від бренду Panda. Вона супер бюджетна та підійде для власників невеликих квартир. За навігацію відповідають SLAM-датчики та гіроскоп: робот оперативно побудує карту, але зберегти її не зможе. Це означає, що при кожному новому циклі він заново створюватиме карту приміщення.

Пилозбірник просто гігантський: цілих 800 мл. Його можна буде спустошувати раз на два тижні. А ось резервуар для вологого збирання невеликий, 180 мл. До речі, мити підлогу робот буде так само, як і більшість інших моделей, тобто просто протирати. Сила всмоктування - 2150 Па. Трохи нижче середнього, але для збору пилу та сміття з гладкої підлоги її достатньо.

На одному заряді робот працює 2:00 - цього часу вистачить для невеликих приміщень. Пристрій може одночасно проводити і сухе, і вологе прибирання. Для турбощітки в комплекті йде пензель із безпечним лезом, що у рази прискорює процес її очищення.

Віртуальні стіни робот не підтримує, але виробники подбали про магнітну стрічку. Можна покласти стрічку в дверному отворі, щоб пилосос не виїжджав з кімнати, або захистити проводи.

5 місце - Abir X8

Ця модель радує потужністю всмоктування і вологим прибиранням. При миття підлог робот рухається Y-подібною траєкторією, як і Okami U100 Plus. Потужність всмоктування можна збільшувати до 5000 Па, номінальне значення – 2500 Па.

Навігація на базі лідара дозволяє роботу швидко просканувати кімнату і відразу розпочати роботу. Спочатку він проходить по периметру, а потім прибирає всю кімнату цілком.

Місткість пилозбірника вражає: 600 мл, та й бак для вологого прибирання не те щоб маленький, 360 мл. А ось ємність акумулятора замала, особливо для такої сили всмоктування. 3200 мАч вистачить на 1.5-2 години збирання з номінальною потужністю.

Weback, додаток для керування пристроєм, сирувато, не всім вдається розібратися з функціями, та й підключитися до нього може бути проблемно. Якщо ви таких труднощів не боїтеся, супер.

6 місце - Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2

Ще одна бюджетна модель у нашому рейтингу, але заслуговує тут перебувати одразу з кількох причин. По-перше, потужність всмоктування 2700 Па зустрінеш не у всіх роботів-пилососів (у цьому ми переконалися, коли розповіли про Roborock S7). Ще один плюс: пилосос автоматично збільшує силу всмоктування, коли виявляється на килимі.

Пересувається робот, використовуючи інфрачервоні та vSLAM датчики. Так як лідара у пилососа немає, його висота складає всього 8.1 см. Йому буде простіше заїхати під низькі меблі та інші важкодоступні місця. Іноді він помиляється та не розпізнає об'єкти. Якщо він вріжеться у щось, змінить маршрут. Натомість він має маршрут і він не пересувається хаотично, що вже добре.

Акумулятор 3200 мАг забезпечує до 110 хвилин автономної роботи. Для великих будинків пристрій навряд чи підійде. Пилозбірник великий, на 550 мл. Резервуар для вологого збирання стандартний.

Саме вологе прибирання базове, нічого цікавого про неї сказати не можемо. Керувати роботом можна через програму Xiaomi Home.

7 місце - Genio Deluxe 500 Pro

Закачуємо наш рейтинг роботом-пилососом від бренду Genio. Він орієнтується у просторі за допомогою гіроскопа та 36 датчиків руху. Потужність всмоктування 2200 Па. Цей робот набагато нижче, ніж модель від Xiaomi. З висотою 7.6 см він пролізе скрізь.

Сила всмоктування - 2200 Па. Непогано для бюджетної моделі. Контейнери для пилу та води місткі, часто спустошувати їх не доведеться. Приємно, що пристрій має дві бічні щітки: значить, краще збирати сміття.

У турбо режимі робот забирається 1.5 години, а на мінімальному - до 4-х годин.

У мобільному додатку можна скласти розклад роботи пристрою, переглянути карту приміщення, поставити віртуальну стіну. Підключення до додатку може викликати труднощі, але вони можна вирішити.

Вологе прибирання стандартне, про неї особливо сказати нічого.

Замість підсумку

Нам було важливо згадати в рейтингу не лише дорогі моделі, а й бюджетніші варіанти. Зрозуміло, що пилососи ціною від 30 тис. якісніші за пилососи до 20 тис., але ми віримо, що і серед недорогих пристроїв можна знайти добротні варіанти.