Кожне виробництво, яке займається виготовленням металевих виробів, на виході, крім продукції, отримує відходи. Для перероблення металу більшу частину таких відходів становить стружка від шліфування та обточення деталей. Насправді таке, здавалося б, сміття повністю підлягає перероблюванню. Наприклад, українська компанія «РМП БІОЕНЕРГІЯ» постачає обладнання для комплексного виготовлення нової сировини з подібного сміття: https://rmpbio.ua/katalog/pererobka-vidhodiv-mehanoobrobki/. Зазвичай, стружку переплавляють та брикетують із дотриманням певних нюансів.

Очищення металевої стружки перед процесом перероблення

Відходи, що виникають в результаті обробки будь-якого металу, містять масло, яким обов’язково змащують станки та лінії задля уникнення процесів тертя, та МОР – мастильно-охолоджувальні рідини. Всі ці залишки є брудом, і від них необхідно позбавитися.

Для відокремлення мастильних речовин від металу використовують спеціальні фільтрувальні станції. Переваги очищеної стружки від забрудненої наступні:

  • при плавленні брикетів з чистої стружки не відбувається згоряння мастильних речовин і викиду шкідливих газів в атмосферу;
  • брикети з чистої стружки якісніші й коштують дорожче;
  • відфільтровані мастила можливо збирати та використовувати повторно.

Після очищення стружка пресується у брикети за допомогою спеціального обладнання.

Як використовуються брикети, виготовлені з металевої стружки

В брикети можна пакувати стружку чорних та кольорових металів. Вони потрапляють на виробництво, де переплавляються та відливаються нові вироби. Тобто відходи від обробки металу можна звести до мінімуму, близького до нуля, якщо використовувати їх після кожного виробничого циклу.

В брикети можна пресувати практично будь-які метали (алюміній, сталь, титан, мідь) та сплави, наприклад, бронзу. До того ж купівля брикетів як продуктів перероблення вторинної сировини обійдеться дешевше для підприємства.

Переваги повторного перероблювання металевої стружки:

  • економічна вигода – брикети стають повноцінною сировиною для промисловості;
  • екологічна – навколишнє середовище не забруднюється сміттям;
  • геологічна – видобуток руди та корисних копалин скорочується, що не руйнує землю.

Обладнання для фільтрування та перероблення стружки можна встановити безпосередньо на самому металообробному підприємстві. Або ж пресування відходів та їх продаж як сировини може стати окремим повноцінним бізнесом.