Власники веб-ресурсів зацікавлені у тому, щоб їх проєкти отримали високі позиції у пошуковій видачі та приплив трафіку без надто довгого очікування, адже чим швидше буде досягнута мета, тим швидше зростуть прибутки від бізнесу. Тут відразу слід зазначити, що, хоча на терміни просування сайтів можливо вплинути, однак є своя межа. В середньому на досягнення масштабних цільових результатів затрачається від 6 до 12 місяців, перші позитивні зміни можуть бути помітні уже протягом тижня – 3 місяців. Студія пошукового маркетингу EMBO Studio вказує саме такі орієнтовні терміни. Перша причина в тому, що робота над розкруткою включає стандартизований перелік заходів, спрямованих на забезпечення відповідності сайту і його зовнішньої посилальної маси вимогам пошукових систем. Список робіт може змінюватись з огляду на цілі замовника й специфіку проєкту, однак є дії, без яких не обійтися, і на їх здійснення потрібен час. А друга причина – процес індексації веб-ресурсу пошуковими системами. Завжди доводиться почекати певний період, щоб вони помітили та перевірили всі зміни на сайті, порівняли його якість, зокрема, контент, із конкурентами за нішею, проаналізували поведінку користувачів і т.д., і надали місце сайту в органічній видачі, керуючись його відповідністю критеріям ранжування. У випадку з Google чекати індексації потрібно приблизно тиждень.
Якими способами можна пришвидшити процес?
Чим більш злагоджено та професійно працює команда спеціалістів із просування сайтів, тим швидше піде справа. А особливо, якщо у них вже наявний великий досвід роботи. Щоб підвищення позицій було швидшим, необхідний аудит конкурентів – використавши їх ефективні підходи, можна за більш стислі терміни добитися цілей.
Також треба враховувати тип сайту, його особливості, і сформувати індивідуальну стратегію, яка включає найбільш підхожі методи. Так, для регіональних сайтів чи вузькоспеціалізованих комерційних проєктів доцільне використання низькочастотних запитів поряд із високочастотними.
Крім цього грамотна перелінковка між сторінками і регулярне додавання свіжого якісного контенту сприяє швидшій індексації сторінок. Значно пришвидшує індексацію створення мапи сайту шляхом налаштування файлу sitemap.xml. Він допоможе роботам ПС краще зорієнтуватися під час індексації. Після того, як цей файл був створений, і вказані посилання на сторінки свого веб-ресурсу, інформація про цей файл додається у Robots.txt.
Правильний підхід до зовнішнього просування сайтів теж сприяє швидшій розкрутці. Потрібно обирати тематично релевантні зовнішні майданчики (донорів) з високим трафіком та активністю відвідувачів, з помірною кількістю посилань на інші сайти. Донори повинні користуватися довірою у пошукових систем, посідати високі місця у видачі й мати хороший доменний рейтинг. Посилання з таких сайтів краще оцінюються алгоритмами пошукових систем, і приносять на веб-ресурс, який просувається, значні обсяги трафіку.
Чого робити не слід: не тільки не допоможе, а й зашкодить
Намагаючись пришвидшити просування сайтів, ні в якому разі не можна:
- Перенасичувати тексти на сайті ключовими словами;
- Використовувати невидимий текст;
- Створювати велику кількість сторінок з контентом, не дбаючи про його якість;
- Проставляти на зовнішніх майданчиках значну кількість посилань відразу, в тому числі й автоматично;
- Обирати неякісні чи не релевантні майданчики, щоб якомога швидше наростити посилальний профіль;
- Застосовувати різноманітні методи накручування поведінкових факторів.
Рано чи пізно усі ці хитрощі помітять алгоритми пошукових систем, що призведе до накладення санкцій, а отже, й втрати часу та ресурсів на виправлення помилок та повернення позицій.